Galatasaray’a Mondragon Desteği

Galatasaray’a Mondragon Desteği
Galatasaray'ın kadrosuna katmak istediği Podolski'yi Mondragon'un tavsiyeleri ikna etti.Lukas Podolski’nin Galatasaray forması giymesi adına geri sayıma geçilip Arsenal’in vereceği yanıt beklenirken, perde arkasında bu transfer...

Galatasaray'ın kadrosuna katmak istediği Podolski'yi Mondragon'un tavsiyeleri ikna etti.

Lukas Podolski’nin Galatasaray forması giymesi adına geri sayıma geçilip Arsenal’in vereceği yanıt beklenirken, perde arkasında bu transfer için Cimbom’a büyük katkı sağlayan gizli bir isim ortaya çıktı.

O isim, eski dost kaleci Faryd Mondragon…

6 ay içinde Galatasaray’a ikinci kez “Evet” diyen Alman futbolcunun olumlu yanıtının arkasında Mondi’nin referansı büyük önem taşıyor.  Köln’de Mondragon ile birlikte oynayan ve çok yakın dostlukları olan Podolski, G.Saray’dan teklif aldığı 2 dönemde de eski takım arkadaşı ile görüştü.

Köln’de forma giyerken Podolski’nin transfer edilebilmesi için 500 bin Euroluk alacağından dahi vazgeçmeyi göze alan Mondragon, yakın dostuna, 6 yıl forma giydiği Galatasaray konusunda öyle bir referans verdi ki, ünlü yıldız Arsenal’den kazandığının da altına G.Saray’a “Evet” dedi.

“ASLA PİŞMAN OOMAZSIN”

Mondragon, Alman yıldıza, “Hayatında, futbol kariyerinde görmediğin ilgiyi Galatasaray’da yaşarsın. 24 yıllık kariyerimde 10 farklı kulüpte forma giydim ancak orada yaşadığım güzel günleri, başarılardaki o coşkuyu, ilgiyi hiçbir yerde görmedim. O yüzden Türkiye’yi ve İstanbul’u ben asla unutamam. İstanbul’a ve Galatasaray’a gittiğine asla pişman olmazsın. Kariyerin için şu anda en doğru adres Galatasaray” dedi.

Podolski’nin G.Saray’a Ocak ve Haziran 2015’te “Gelirim” demesinin perde arkasında çok güvendiği Mondragon’un bu sözleri önemli rol oynadı.

YILLARIN DOSTLUĞU

Mondragon ile Podolski, Köln’de forma giydi. Mondragon, Podolski’nin 2009’da Köln’e gelmesi için kulübüne kaynak yaratma adına sezon sonuna kadar alacağı olan 500 bin Euro’dan vazgeçmeye hazır olduğunu açıkladı.

ŞARTLARI KABUL ETTİ

Arsenal’den 3.5 milyon Euro garanti para alan Podolski, maddi konularda Galatasaray’ın 2 önemli şartını da kabul etti.

Sarı-kırmızılılar, dünyaca ünlü yıldıza 1 yılı opsiyonlu 3 yıllık sözleşme önerdi. Kısa bir düşünme evresinden sonra Podolski bunu kabul etti. Arsenal Kulübü’nden yılda 3.5 milyon Euro garanti para kazanan Podolski’ye Galatasaray’ın teklif edip olumlu yanıt aldığı rakam 3.2 milyon Euro…

Yıldız oyuncu, 30 yaşını da bulmasının etkisiyle daha az garanti paraya “Evet” demiş oldu.

ANTALYA’DAN İSTANBUL’A GEÇECEK

Halen Antalya’da MAXX Royal Otel’de ailesi ile tatil yapan Lukas Podolski, artık iki kulübün anlaşmasını bekliyor. Galatasaray’ın teklifini kabul eden Alman yıldızın transferini Arsenal’in tavrı belirleyecek.

Sarı-kırmızılılar, başarılı futbolcu için İngiliz kulübüne 3.5 milyon Euro bonservis bedeli teklifinde bulundu. Görüşmelerin olumlu sonuçlanması halinde Lukas Podolski, tatilini kesip İstanbul’a geçecek ve imzayı atacak.

Hürriyet