Fenerbahçe: Kabul edilemez saçmalık

Fenerbahçe: Kabul edilemez saçmalık
Fenerbahçe Spor Kulübü, TFF'nin açıkladığı harcama limitlerini ''saçmalık'' olarak niteleyerek hak arayış mücadelesi vereceğini ifade etti.

Fenerbahçe, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) kulüplerin yeni sezon harcama limitlerini ilan etmesinin ardından bir açıklamayla tepki gösterdi. Fenerbahçe için belirlenen 154 milyon liralık limitin futbol gerçekleriyle bağdaşmadığının savunulduğu açıklamada, bu talimatın başından beri yanlış kurgulandığı ifade edilerek, ''Bu talimat, mevcut hükümlere göre hesaplanmış olsaydı limitimizin (eksi) - 436 Milyon TL olması gerekirdi.'' denildi.

''Futbolun gerçeklerinden çok uzak olduğu aşikardır''

Fenerbahçe'nin 2017-2018 sezonundaki 92 milyon Euro'luk harcamadan son sezonda 64 milyon Euro'ya inerek yüzde 30'luk tasarruf sağlamış olduğunu değinilen açıklamada, ''Ancak açıklanan limitler doğrultusunda bugün bizden beklenen 64 Milyon Euro’dan 18.8 Milyon Euro seviyesine inmemizdir. Buna hangi açıdan bakarsanız bakın, futbolun gerçeklerinden çok uzak olduğu aşikardır.'' ifadeleri yer aldı

''Camiamız hak arayış mücadelesini sonuna kadar verecek''

Alınan kararın kurgusunun yanlış olduğunun ve haksız rekabete neden olduğunun savunulduğu açıklamada,''Kulübümüz ve camiamız, içerisinde bulunduğumuz transfer döneminde bu kabul edilemez saçmalığa karşı her türlü hak arayış mücadelesini sonuna kadar verecektir.'' denildi.