EURO 2024'te İlginç Olay! Yardımcı Antrenörün Sarı Kartı Sıralamayı Değiştirdi!

EURO 2024'te İlginç Olay! Yardımcı Antrenörün Sarı Kartı Sıralamayı Değiştirdi!
2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda ilginç bir olaya yaşandı. C Grubu'nda yer alan Slovenya, aynı puan ve averaja sahip olmasına rağmen ikinciliği Danimarka'ya kaptırdı. Slovenya'ı ikincilikten ise takımın yardımcı antrenörü etti.

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası tüm heyecanıyla kaldığı yerden devam ederken ilginç bir olay yaşandı. EURO 2024'te dün oynanan 2 maçın ardından C Grubu tamamlandı. Grupta Danimarka ve Slovenya grup etabında aynı puan ve averajı aldı.

Alınan bu sonuçların ardından C Grubu'nda liderlik koltuğuna İngiltere otururken ikinci sırayı Danimarka oturdu. Danimarka ile aynı puan ve averaja sahip olan Slovenya üçüncü, Sırbistan ise dördüncü sırada yer aldı.

İngiltere ve Danimarka son 16 turunu garantilerken Slovenya ise en iyi üçüncüler arasında yer alarak son 16 turunun biletini kaptı.

SLOVENYA'YI İKİNCİLİKTEN YARDIMCI ANTRENÖRÜ ETTİ

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası C Grubu'nda oynanan 3 maçın ardından Danimarka ve Slovenya grubu 3 puanla tamamladı. Averajları da aynı olan 2 takımda sıralamayı belirlemek içi kart sayılarına bakıldı.

UEFA'dan yapılan açıklamada Slovenya'da yardımcı antrenör Milivoje Novakovic'in gördüğü sarı kartın dahil edildiği, kart puanında Danimarka'nın daha iyi durumda olmasından dolayı ikinci olduğu belirtildi.