Eski Süper Lig Oyuncusunun Cinsel Saldırı Davasında Yeni Gelişme!

Eski Süper Lig Oyuncusunun Cinsel Saldırı Davasında Yeni Gelişme!
Bir dönem Süper Lig ekiplerinden Sivasspor ve Başakşehir'de de forma giyen eski futbolcu Robinho'nun, İtalya'da cinsel saldırı suçundan aldığı 9 yıllık hapis cezasında yeni bir gelişme yaşandı.

Brezilyalı eski futbolcu Robinho'nun İtalya'da genç bir kadına yönelik toplu cinsel saldırı suçundan aldığı 9 yıl hapis cezasının ülkesinde çekmesi gerektiğine karar verildi.

Brezilya Yüksek Mahkemesi, Robinho'nun 2017'de aldığı cezanın ülkede de geçerli olmasına hükmetti. 40 yaşındaki Robinho'nun bu kararı temyize götürme hakkı bulunmakla birlikte, temyiz süreci devam ederken serbest kalabileceği belirtildi.

Robinho, 2013 yılında Milan forması giydiği dönemde, Milano'da bir gece kulübünde genç bir kadına yönelik toplu tecavüz suçlamasıyla 2017'de 9 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

İtalya Adalet Bakanlığı, Robinho'nun cezasının onaylanmasının ardından 2022'de Brezilya'ya iade talebi göndermişti.

Kariyerine ülkesinin Santos takımında başlayan Robinho, Real Madrid, Manchester City, Milan, Guangzhou Evergrande, Atletico Mineiro, Demir Grup Sivasspor ve Medipol Başakşehir gibi takımlarda forma giymişti.

Robinho, Brezilya'nın vatandaşlarını başka bir ülkeye iade etmeyi reddetmesi nedeniyle 2020'de ülkesine geri dönmüş ve sembolik bir ücretle Santos'a transfer olmuştu.