Devlet töreninde açık partizanlık: Hepsi çağrıldı sadece CHP'li belediye yok

Devlet töreninde açık partizanlık: Hepsi çağrıldı sadece CHP'li belediye yok

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bingöl'de yapılacak spor yatırımlarıyla ilgili ilçe belediyeleriyle protokol imzaladı. Törene Bingöl'ün 7 ilçesi arasında sadece başkanı CHP'li olan Yayladere Belediyesi davet edilmedi.

ONUR DURMUŞ

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bingöl Valisi Kadir Ekinci, milletvekilleri, il ve ilçe belediye başkanlarından oluşan Bingöl heyetiyle bir araya gelerek, gençlik ve spor yatırımlarıyla ilgili protokol imzaladı.

bingol1-17541859-16-9-1617630422-880x495.jpg

'Tüm tesisler 7/24 Bingöl halkının hizmetinde olacak'

 Her ilçede gençlik merkezimiz olacak, semt sahaları, voleybolu, futbolu. Spor salonumuzla, basketbol alanlarımızla 20 bin pota kapsamında 100 potamızı Bingöl’e kazandıracağız. 18 tane sentetik sahalarımız, açık kapalı olmak üzere yine Bingöl halkına kazandıracağız. Haserek Kayak Merkezi ülkemizin nadide kayak merkezlerinden bir tanesi. Hem merkezleri hem pistleri hem teknolojik yeni donatılarıyla ülkemizin en müstesna spor turizmi mekanlarından birine dönüştüreceğiz. Projesi tamamlanır tamamlanmaz, onu da imzalayıp harekete geçireceğiz. Özellikle tesislerimizin tüm Bingöl halkının 7/24 hizmetinde olacak. Tüm ekibimizle milletimizin emrinde olduğumuzu, tüm bunların kullanılmasında milletimizin yanında olduğumuzu taahhüt ediyoruz” diye konuştu.

cvxvcxvvxcvcx.jpg

AKP ilçe başkanları, kadın kolları ve gençlik kolları tam kadro!

Gençlik ve Spor Bakanlığı merkez binada gerçekleşen protokol adeta AKP Kongre’sine dönüştü. Her ilçenin AKP kadroları eksiksiz bir şekilde salonda yer aldı.

AKP’nin Bingöl kadroları, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile çektirdikleri fotoğrafları ve kendi bölgelerinde yapılacak olan projeleri sosyal medya hesaplarından paylaştı.

vcvcxvxcvcx.jpg

Cumhur İttifakı eksiksiz katıldı , CHP’li belediyeye davet yok!

Spor Bakanlığı'ndan, il ve ilçe belediye başkanlarından oluşan Bingöl heyetiyle bir araya gelindiği ve gençlik ve spor yatırımlarıyla ilgili protokol imzalandığı açıklanırken Bingöl’ün tek CHP’li belediyesi olan Yayladere Belediyesi'nin davet edilmemesi ise dikkat çekti.

MHP il ve ilçe kadroları törene eksiksiz katılırken Bingöl MHP İl Başkanı Nurettin Varol törenin ardından sosyal medyadan bir paylaşımı yaptı!

whatsapp-image-2021-04-06-at-12-06-01.jpeg

vcxcxvvcxvxc.jpg

Bingöl halkından “parti devleti” vurgusu!

AKP’nin gövde gösterisine dönüşen bu protokole tepki geldi. Sadece AKP ve MHP ilçelerinin protokolde yer almasına Yayladereliler, “parti devleti” vurgusu yapan paylaşımlarda bulunarak ilçelerinin yok sayılmasını eleştirdi.

cxxcxc.jpg

'CHP'li belediyeler yok mu sayılıyor?'

Bakan Kasapoğlu protokolü hızlı bir şekilde faaliyete geçireceğiz, diyerek ”Spor deyince Bingöl’ün gençleri yetenekli gençler. Onları her spor branşına eriştirmek noktasında spor lisesine bir de pansiyon ekleme kararı aldık” ifadelerine yer verdi.

Yayladere Belediyesi’nin protokole davet edilmemesi sosyal medyada gençlerden tepki aldı ve “CHP’li belediyeler neden yok sayılıyor?” sorusunun sorulmasına neden oldu.

Yayladere Belediye Başkanı davet edilmediğini doğruladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bingöl’e yapılacak olan yatırımlar için il ve ilçe belediye başkanları ile protokol imzalarken Yayladere Belediyesi protokole çağırılmadı.

halktvcom.tr'ye konuşan Yayladere Belediye Başkanı Sabri Akyürek, “Protokole AKP ve MHP’nin tüm yetkilileri davet edilirken Yayladere Belediyesi olarak biz davet edilmedik. Bunun adı ayrımcılıktır. Daha önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na birçok kez beldemizin gelişimi için proje götürdüm. Bu zamana kadar onaylanan bir tane projemiz yok. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tüm ilçelere araç yardımı yaparken bize yapmadı. Bunun adı çifte standarttır” dedi.