Devlet başkan yardımcısı maçta oynayınca iki takım ligden men edildi

Surinam Devlet Başkan Yardımcısı Ronnie Brunswijk'in, sahibi olduğu takımın formasını giyerek CONCACAF Ligi maçına çıktı. Bunun üzerine Kuzey ve Orta Amerika ile Karayipler Futbol Konfederasyonu (CONCACAF) kararını verdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 28 Eylül 2021 09:47
Devlet başkan yardımcısı maçta oynayınca iki takım ligden men edildi

CONCACAF, hem Brunswijk'in takımı Inter Moengotapoe'nin hem de rakibi Honduras ekibi Olimpia'nın bu yılki turnuvadan men edildiğini bildirdi.

Maçlara katılamayacak

Maçtan bir gün sonra olayla ilgili soruşturma başlatıldığını duyuran CONCACAF, her iki takımı da menetmesinin yanı sıra Brunswijk'in, düzenledikleri herhangi bir maça katılmasını üç yıl boyunca yasakladı.

Soruşturmanın devam ettiği ve olayla ilgili başka kişilerin de cezalandırılabileceği açıklandı.

Maça takım kaptanı olarak çıktı

Independent Türkçe'de yer alan habere göre, konfederasyon, müsabakada dürüstlük kurallarının ciddi şekilde çiğnendiğini kaydetti.

60 yaşındaki Brunswijk, 21 Eylül'de oynanan maçta takım kaptanı olarak sahaya çıkmış, oğlu Damian Brunswijk de Inter Moengotapoe formasını terletmişti.

Rakip takıma para dağıtmıştı

Sosyal medyada paylaşılan bir videoda Devlet Başkan Yardımcısı Brunswijk'in, 6-0'lık mağlubiyetin ardından rakip takım oyuncularına para dağıttığı görülmüştü.

Tutuklama kararı

Interpol, Devlet Başkan Yardımcısı hakkında 2020'de tutuklama kararı çıkarmıştı. Ancak Surinam yurttaşlarını iade etmediği için bu karar uygulanamıyor.