Canlı Yayında Büyük Terbiyesizlik

Canlı Yayında Büyük Terbiyesizlik
Twitch yayıncısı Yaren Çakar'dan çirkin sözler! Çakar'ın Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk’un oğlu Ali Yiğit Buruk'un fiziksel görünümü ile ilgili sözleri büyük tepki çekti.

Yemeksepeti’nin sponsor olduğu Twitch yayıncısı Yaren Çakar, Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk’un oğlu Ali Yiğit Buruk’a ettiği hakaretler yüzünden sosyal medyada tepki gördü. Yemeksepeti tepkilerin ardından özür dileyen Çakar ile sponsorluğunu sonlandırdığını açıkladı.

Galatasaray teknik Direktörü Okan Buruk’un oğlu Ali Yiğit Buruk, Twitch üzerinden yayın yapan Yaren Çakar tarafından hakarete maruz kaldı. Yayıncı Çakar, kendisine gelen tepkilerin ardından Ali Yiğit Buruk’tan özür dilediği bir mesaj yayınladı.

ÇİRKİN HAKARETLER

Twitch üzerinden yayın yapan Yaren Çakar, Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk’un oğluna ettiği hakaretler ile tepki çekti. Canlı yayın sırasında Ali Yiğit Buruk’un hayatında gördüğü en çirkin çocuk olduğunu söyleyen Yaren Çakar konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Okan Buruk’un oğlunu biliyorsunuz değil mi? Cüce a***na koyayım. Okan Buruk’un oğlu hayatımda görüp görebileceğim en çirkin çocuk. Allah affetsin bir de saçını sarıya boyatmış.”

“ÇİRKİNE ÇİRKİN DİYECEKSİN”

Yayın sırasında Ali Yiğit Buruk’a hakaret etmeye devam eden Yaren Çakar “Oğlum çirkine çirkin diyeceksin bu ayıp bir şey değil ki. Çocuk sevimli değil abi. 30 yaşında görünüyor çocuk.” ifadeleri ile sosyal medyada yoğun tepki gördü.

SPONSORLUK İPTAL EDİLDİ

Galatasaray taraftarları ve diğer kullanıcılar sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlar ile Yaren Çakar’ın hakaretlerine tepki gösterdi. Çakar’a tepki gösteren kullanıcılar yayıncıya sponsor olan markaları sponsorluktan çekilmeye çağırdı. Yemeksepeti ise Yaren Çakar ile olan sponsorluk anlaşmalarını bitirdiklerini bir Galatasaray taraftar hesabına verdiği şu yanıtla açıkladı: “İlgili kişi ile iş birliğimizi an itibarıyla bitirmiş bulunmaktayız. Dikkatinize sunarız.”

ÖZÜR MESAJI YAYINLADI

Ali Yiğit Buruk’a ettiği hakaretler yüzünden sosyal medyada binlerce kullanıcıdan tepki gören Yaren Çakar bir özür mesajı yayınladı. Çakar yayınladığı mesajda şunları söyledi: “Okan Buruk’un oğlu ile ilgili neden böyle bir şey söylediğimi bilmiyorum. Mental olarak benim için kötü bir gündü ve ne söylediğimin farkına varamadım. Tamamen saçmalamışım. Ne benim ne bir başkasının bir çocuk veya bir insan üzerinden bu kadar kırıcı bir yorum yapmaya hakkı yok. Herkesten ve özellikle ilgili kişilerden özür dilerim.”

LÖSEMİ’Yİ YENMİŞTİ

Okan Buruk’un oğlu Ali Yiğit Buruk 2009 yılında dünyaya geldi. Geçtiğimiz yıl Ali Yiğit Buruk’a lösemi teşhisi konduğu öğrenildi. Okan Buruk yoğun bir tedavi süreci geçiren oğlunu tedavisi sırasında yalnız bırakmayarak Fransa’ya gitti. Tedavisinde önemli bir gelişme kaydettiği aktarılan Ali Yiğit Buruk’un hastalığı neredeyse atlattığı aktarıldı.

Gazeteci Süleyman Rodop, Okan Buruk ile yaptığı görüşmeyi aktarırken şunları söyledi: “Okan’ın oğlu Ali Yiğit’in bir rahatsızlığı vardı ve yurt dışında tedavi görmesi gerekiyordu. Bu tedavi olumlu sonuç vermiş. Hastalıktan kurtuldukları için göklere uçuyordu.”