Burak Yılmaz Çin'e Transfer Oldu

Galatasaray'ın milli futbolcusu Burak Yılmaz, Çin'in Beijing Guoan kulübüne transfer oldu. Alacağı ücret dudak uçuklatacak.Son dönemde Türk futbolunun yetiştirdiği en iyi hücumculardan biri olan, Galatasaray'ın milli futbolcusu Burak...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Burak Yılmaz Çin'e Transfer Oldu

Galatasaray'ın milli futbolcusu Burak Yılmaz, Çin'in Beijing Guoan kulübüne transfer oldu. Alacağı ücret dudak uçuklatacak.

Son dönemde Türk futbolunun yetiştirdiği en iyi hücumculardan biri olan, Galatasaray'ın milli futbolcusu Burak Yılmaz, Çin'in Beijing Guoan kulübüne transfer oldu.

Sarı-kırmızılı kulübün golcüsü, Çin kulübü Beijing Guoan'ın cazip teklifi karşısında Galatasaray'dan ayrılmak istediğini teknik direktör Mustafa Denizli ve yönetime bildirdi. Burak Yılmaz, Beijing Guoan Kulübü ile 4 yıllık anlaşma imzaladı. Golcü futbolcu, bonuslarla birlikte Çin kulübünden yılda 8 milyon Euro (26 milyon TL) alacak.

Trabzonspor pay alacak

Beijing Guoan Kulübü, bonservis bedeli olarak Galatasaray'a 8 milyon Euro (26 milyon TL)ödeyecek. Sarı-kırmızılı kulüp bu parayı kasasına indirirken, Burak Yılmaz'a 3,5 yılda ödeyeceği 12 milyon Euro'yu (39 milyon TL) da ödemekten kurtulacak. Ancak 8 milyon Euro'nun (26 milyon TL)  yüzde 25'i daha önce yapılan anlaşma gereği Trabzonspor'a ödenecek.

Burak'ın Çin'e gidişine, transferin son günlerine gelmesi nedeniyle teknik direktörMustafa Denizli'nin karşı çıktığı öğrenildi.

Ancak Burak Yılmaz hocasıyla görüşerek, hayatının transferini yapacağını ve Galatasaray'da taraftarın artık kendisini istemediğini belirterek ayrılmaya kararlı olduğunu ve artık kulübüne faydalı olamayacağını bildirince, tecrübeli teknik adamın da bu transfere onay vermek zorunda kaldığı öğrenildi.

Bugün oynamayacak

Transferin saat farkı nedeniyle bugün açıklanacağı ve bugün oynanacak Torku Konyaspor mücadelesinde sahada olmayacağı öğrenildi. Çin kulüpleri bir süre önce Lukas Podolski'ye de yıllık 9 milyon Euro'luk 3 yıllık bir kontrat önermişti.

Alman yıldız, Euro2016'da Alman Milli Takımı ile boy göstermek istediği için bu teklifi reddetmişti. Podolski, Galatasaray'dan yıllık 3 milyon Euro kazanıyor.

DHA