Bülent Uygun 1500 Kişiye Dava Açtığını Açıkladı

Bülent Uygun 1500 Kişiye Dava Açtığını Açıkladı
EMS Yapı Sivasspor'un teknik direktörü Bülent Uygun, kendisine ve ailesine hakaret ve küfür ettiği iddia edilen yaklaşık 1500 kişiye dava açtığını söyledi.

Süper Lig ekiplerinden EMS Yapı Sivasspor'un teknik direktörü Bülent Uygun, AA muhabirine, sosyal medyadan yapılan küfür ve hakaretlere kayıtsız kalamayacağını belirterek yaklaşık 1500 kişiyi dava ettiğini açıkladı.

Sosyal medya üzerinden kendisi ile ailesine yönelik yapılan ve suç teşkil edecek paylaşımlarla ilgili hukuki sürece yöneldiğini anlatan Uygun, "Bunları tespit ederek yaklaşık 1500 kişiyi dava ettik. Sonuçlanan her bir davada; site sahibi olup hakaret edenlerden 150 bin lira, şahıs ve kişisel olarak küfür edenlerden 30 bin lira, ayrıca 20 bin lira da avukatlık ücreti ödemek şartıyla tazminat kazanıldı." diye konuştu.

bulent-uygundan-galatasaray-maci-oncesi-hakem-aciklamasi-2.jpg

"87 DAVA SONUÇLANDI VE KAZANILDI"

Uygun, davalardan elde ettiği geliri, Çocuk Esirgeme Kurumu, Kimsesizler Yurdu ve sokak köpeklerinin rehabilitasyonu için ilgili kurumlara bağışladığını anlatarak, şunları kaydetti:

"Şu ana kadar zannedersem 87 dava sonuçlandı ve kazanıldı. 1000'den fazla şahısla ilgili mahkemenin devam ettiği ve dava sonuçlarının beklendiği bir süreç yaşanıyor. Yaklaşık 200 çocuğumuz ile devlet görevlisi olan bazı arkadaşlarımızın da devletime olan sevgi ve saygımdan ceza almalarını engelledim. Bundan sonraki süreçte de çocuğumuza, namusumuza, ailemize hakaret edenlere davalarımız devam edecek."

bulent-uygun.jpg

YENİ DAVALARDA TUTARLARIN ARTTIRILMASINI İSTEDİ

Teknik direktör Uygun, yeni açacağı maddi tazminat davalarındaki tutarların arttırılması yönünde avukatlarına talimat verdiğini dile getirdi.
Sporun sevgi, saygı ve kardeşlik olduğunu vurgulayan Uygun, hiç kimsenin bir başkasına hakaret etme hakkına sahip olmadığına dikkati çekti.