Bu Sezon İlk Kez Kendi Sahasında Oynadı

Bu Sezon İlk Kez Kendi Sahasında Oynadı
ŞIRNAK'ta, güvenlik nedeniyle sahasında maç yapamayan Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden 1960 Silopispor, bu sezon taraftarı önünde ilk kez resmi bir maça çıktı. Güvenlik nedeniyle daha önce Siirt'te oynamak zorunda kalan 1960 Silopispor,...

ŞIRNAK'ta, güvenlik nedeniyle sahasında maç yapamayan Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden 1960 Silopispor, bu sezon taraftarı önünde ilk kez resmi bir maça çıktı. Güvenlik nedeniyle daha önce Siirt'te oynamak zorunda kalan 1960 Silopispor, erteleme maçında Ağrı Gençlerbirliğispor'u 2-1 yendi.

1960 Silopispor ve Ağrı Gençlerbirliğisporlu futbolcular, sahaya, Silopi Şehir Stadı'nın tribünlerini dolduran taraftarların coşkulu tezahüratları eşliğinde birlikte çıktı. İlk yarısını 30’uncu dakikada Remzi Çağlayan’ın golü ile 1-0 mağlup kapatan 1960 Silopispor, ikinci yarıda 65'inci dakikada Serkan Gül ve 88'inci dakikada Elconga Amia Narcisse’nin golü ile 1960 karşılaşmadan 2-1'lik skorla galip ayrıldı.

Maçın bitiş düdüğü ile futbolcular galibiyeti taraftarlarıyla paylaştı. Yıllar sonra Silopi’de güzel bir ortam ve seyirci ile maç yaptıklarını belirtern konuk ekip Ağrı Gençlerbirliği yöneticilerinden Erol Yıldırım, "Silopi halkına, emniyet güçlerimize, hepsine çok teşekkür ederiz. Güzel karşılandık, güzel ağırlandık. Keşke bütün takımlar böyle olsa. Tekrar Silopi halkına teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar" dedi.

1960 Silopispor Kulübü 2'nci Başkanı Ahmet Kaçmaz da "Sezon başından beridir ilk defa sahamızda oynuyoruz. Erteleme maçı olduğu için eksik oyuncular ile çıktık. 5 as oyuncumuzdan yoksun oynadık. Yine de maça çok iyi başladık. Talihsiz bir gol yedik. Yalnız ikinci yarı telafisini yaparak kazanmasını bildik. Çok mutluyuz. Sezon başından beri bölgesel amatör liginde mücadele etmemize rağmen, bölgemizde yaşanan olaylardan dolayı sahamızda hiç oynayamadık. Bu ilk maçımızdı, inşallah bundan sonraki maçlarımızda da burada oynayıp kazanacağız. Burada oynamamızda bize en büyük desteği veren Vali Yardımcımız Ali Arıkan’a çok teşekkür ediyoruz. Bugün maça ilgi çok büyüktü. Sağolsunlar hiçbir taşkınlık, kötü bir tezahürat yapılamadan tamamladık ve kazandık. Yaşanan olaylar, bu sokağa çıkma yasakları sebebiyle halkta bir gerginlik vardı. Bu maç vesilesi ile inşallah bu gerginlikler, bu olumsuz hava bir nebze olsun dağılacaktır" diye konuştu.