Ali Koç'un Rasim Ozan Kütahyalı'ya "sabun gibisin" çıkışını Uğur Dündar yorumladı!

Uğur Dündar, Halk TV'de Ayşenur Arslan ile Medya Mahallesi'nde Ali Koç'un Rasim Ozan Kütahyalı'ya "Sabun gibisin! İnşallah, Allah basından seni temizler" çıkışını yorumladı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 25 Mayıs 2022 15:48

Gazeteci ve Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar, Halk TV'de Ayşenur Arslan ile Medya Mahallesi'nin konuğu oldu.

Dündar, Beyaz TV'de Derin Futbol Programı'na katılan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un Rasim Ozan Kütahyalı'ya ilişkin ifadelerini yorumladı. Koç, Kütahyalı'ya, "Cumhurbaşkanımıza, devlete göz dikiyorlarsa, senin çok beğendiğin adamlar yüzünden oldu. Kul hakkı yedin. Bu senin alnından silinmeyecek. Bir de koskoca Galatasaray camiasını bağlıyorsun. Aziz Yıldırım'ı yemek isteyenler içerisinde sen de varsın. Ergenekon, Balyoz hepsinde vardın. Bu işin medya ayağının en büyük sözcüsü sendin. İnsanlar yaptıklarıyla sorumludur. Önce FETÖ'yü yücelteceksin, sonra çökerteceksin! Futbolda temizlik lazım. İnşallah Allah senin gibileri de basından temizler." ifadelerini kullandı.

Dündar ise Kütahyalı'ya ilişkin, "Zekeriya Öz'ün heykeli dikilmelidir diyen ben miydim? Bizzat kendisiydi" dedi.

'Ali Koç, Fenerbahçe'de geleceğin en büyük başkanı olacaktır'

Dündar şunları söyledi:

"Aziz Yıldırım, Fenerbahçe tarihinin gelmiş geçmiş en büyük başkanıdır. Bir efsanedir. Aziz Yıldırım geçmişin en büyük, Ali Koç ise geleceğin en büyük başkanı olacaktır demişimdir. Ben bu sözümü geri almış değilim, arkasındayım.

Ali Koç, ekonominin bu durumda olduğu, doların 16 liradan ötelere fırladığı süreçte sermayesi tertemiz, son kuruşuna kadar vergilendirilmiş bir iş insanı olarak Fenerbahçe'ye başkanlık yapıyor olması son derece büyük bir şans. Ali Koç gitmek istese bile Fenerbahçe camiası olarak 'Aman başkan nereye gidiyorsun' dememiz lazım. Bir Ali Koç bulunamaz daha.

'100. yılda Fenerbahçe'yi şampiyon yapmak için uğraşacağız'

Aziz Yıldırım ile ilgili çıkışını ben de çok taktir ettim. Bizim aile içindeki eleştirilerimiz Yüksek Divan Kurulu'nda olur ya da kapatırız kapıyı. Ali Koç'un şu anda Fenerbahçe Kulübü Başkanlığı yapıyor olması diğer kulüpler nezninde bizim çok büyük şansımızdır, tertemiz bir sermayenin temsilcisidir. Önümüzdeki yıl ise Cumhuriyet'in yüzüncü yılıdır. Biz bütün camia olarak bu bölünmüşlükleri geride bırakıp, 100. yılın şampiyonluğuna odaklanmış durumdayız. 100. yılda Fenerbahçe'yi şampiyon yapmak için uğraşacağız. "