Ali Koç'tan Süper Kupa Öncesi Flaş Sözler!

Ali Koç'tan Süper Kupa Öncesi Flaş Sözler!
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Süper Kupa mücadelesi öncesinde Şanlıurfa'da basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Koç, 3 Temmuz kumpas davasına ilişkin tepkilerini dile getirerek, "Bizim bugünkü isyanımız, Süper Kupa'daki duruşumuzun sadece maçın tarihiyle ya da son deplasman maçında yaşananlarla ilgisi alakası yok." dedi.

Süper Kupa öncesinde Fenerbahçe Başkanı Ali Koç açıklamalarda bulundu.

Ali Koç açıklamasında şu ifadeleri kullandı

"Geldiğimiz nokta itibariyle Fenerbahçe A takımı getirmeyip, kupa şansını çok daha zayıflattı. Bunu da inandığı değerler doğrultusunda yapmıştır. Son deplasman maçımızda futbolcularımıza yapılan linç teşebbüsü, zorbalıkla çalınan 3 defa son haftada giden şampiyonluklarımız, suikast girişimi. Özellikle suikast girişiminin halen faili meçhul kalması. Aradan 9 sene geçti hala ilerleme yok. 3 Temmuz sürecinde açılan davaların hala sonuçlanmaması. Bütün bu kötülükleri, garip olayların hepsinin tek bir kulübün başına gelmesi, olayların sıradanlaştırılması Fenerbahçe Spor Kulübü'nü isyan edecek noktaya getirmiştir. İstemeyerek de olsa bugün Şanlıurfa'da ilk adımları atıyoruz. Bu gidişata son verilmediği için kötüler arsızlaşmış ve artarak devam etmektedir. Fenerbahçe taraftarına özellikle bugünkü cümlelerimi dikkatle dinlemelerini öneriyorum. Bu garip, şaibeli sürecin kazananı da bellidir. Bizim bugünkü isyanımız, Süper Kupa'daki duruşumuzun sadece maçın tarihiyle ya da son deplasman maçında yaşananlarla ilgili alakalı değil."

Fenerbahçe Başkanı sözlerinin devamında; "Fenerbahçe taraftarına özellikle bugünkü cümlelerimi dikkatle dinlemelerini öneriyorum. Bu garip, şaibeli sürecin kazananı da bellidir. Bizim bugünkü isyanımız, Süper Kupa'daki duruşumuzun sadece maçın tarihiyle ya da son deplasman maçında yaşananlarla ilgisi alakası yok." ifadelerini kullandı.

ALİ KOÇ: "YILLARDIR LİGİN GİDİŞATINI DİZAYN EDEN BİR ŞEBEKE VAR"

Ali Koç; "Trabzonspor maçı sonrasında tek bir geçmiş olsun mesajı bizimle paylaşılmadı. TFF de dahil olmak üzere. Önemli olan o değil. Önemli olan kısım bırakın mesajı bazı rakiplerimiz Fenerbahçeli futbolcuların ceza alması için açık açık çalıştılar. Tabii ki bu baskıya dayanamayan TFF iki futbolcumuza ceza verilmesini sağladı. Güvenliği sağlayamayanlara ne ceza verilecek peki? TFF yerinde duruyor. Valiye ya da emniyet müdürüne bir şey yok. Hakem tam puan aldı. Biz buradan ne mesajı çıkarmalıyız? Türk futbolunda hakemler üzerinden yıllardır ligin gidişatını dizayn eden bir şebeke var. Bunun bahisle bir alakası var mıdır?" dedi.

Ali Koç sözlerinin devamında; "Vali ve emniyet yetkilileri gergin geçeceği belli bir maçta gereken önlemleri almadılar. Olayların artarak devam etmesi sonrası hiç sezemediler mi? Tecrübeli devlet görevlisi maçın nereye gidebileceğini çok rahatlıkla sezebilirdi." açıklamasında bulundu.

Fenerbahçe başkanı; "Bu doğrultuda inşallah kulübümüzün haklı isyanı yapılması gerekenlerin fitilini ateşler. Zaman tarafsızlık, adil rekabetin öne çıkması gereken zamandır. ifadelerini kullandı.

"BİLE BİLE Mİ YAPILIYOR..."

"TFF... İsteseniz, planlasanız bu kadar çok olayı bir sezona sığdıramazsınız. Daha ne olması gerekiyor aynaya bakıp yüzleşmeniz için? Yalpalayan, yolda giderken anlık refleksler alan, aldığı birçok karardan dönen, bir maç planlamasını dahi yapmaktan uzak... Hatta bile bile mi Türkiye'nin büyük camialarını karşı karşıya getiriyor bilmiyorum ama yapılan birçok adım buna sebebiyet veriyor."

"NORMAL BİR FEDERASYON BEKLERDİ"

"Normal bir federasyon, 15 Mart'a kadar bekler ve Türk takımlarının tur atlayıp atlamayacağına göre ondan sonraki takvimi yapardı. Onlar ne yaptılar? Beklemeden bir tarih açıkladılar. Bir Süper Kupa maçı için bütün ligi tatil ettiler. Herhalde onun için yayıncı kuruluşa çok sempatik gözüküyorlar."

"GALATASARAY TUR ATLASA OYNANACAK MIYDI?"

"Federasyon, Yunan Federasyonu kararlarını gerekçe göstererek açıklama yapıyor. Böyle bir açıklama yapılması zayıflığın tarifidir. Yunan Federasyonu yabancı hakem getiriyor, o zaman siz de getirin. Galatasaray da tur atlasaydı bu maç bugün oynanacak mıydı? İstanbul-Şanlıurfa arası mesafe, bizim birçok Avrupa'da oynayacağımız deplasman ile aynı mesafedir. Atina ile neredeyse iki misli."

"GALATASARAY'I KUTLUYORUM"

"Gelelim rakibimize. Adres belli dedik, kendilerini kutluyorum. Adım adım, ilmek ilmek, futbolun tüm unsurlarını kendi lehine getirmek olağanüstü bir başarı. Bu yaşadıklarımızdan bir tanesi onların başına geldi mi? Eski rekabet olsaydı Galatasaraylı yöneticiler tarihi değiştirmek için başvururdu."