Ali Koç'tan Mehmet Büyükekşi'ye FETÖ'cü İması

Ali Koç'tan Mehmet Büyükekşi'ye FETÖ'cü İması
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Türkiye Futbol Federasyonu'nun seçim sürecine ilgili açıklamalarda bulundu. Koç, konuşmasında "Söz konusu milli değerlerse, bize en son laf edecek kişilerden biri sizsiniz. İki telefonunuzda da ByLock çıktı. Böyle biri bize milli değerler konusunda yön veremez, ithamda bulunamaz." ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, açıklamalarda bulunuyor. İşte Ali Koç'un açıklamaları:

"Bugün bu toplantının sonunda buradan ayrılırken olağanüstü bir kişiyle muhatap olduğumuzu, milyonların maç skorlarına göre bütün hayatını etkileyen futbol sektörünün nasıl son derece garip, kindar ve günü kurtarmak için yalan söyleyen bir insanın elinde olduğunu anlatacağız. Riyad'da ihaleyi bize çıkardılar, yine aynısını yapıyorlar. Onlar siyaseti karıştırdıkları için ben de yapmak zorundayım."

"ZAMAN KAZANMAK İÇİN 18 TEMMUZ TARİHİ VERİLDİ"

"Zaman kazanmak için 18 Temmuz tarihi verildi. Bazı kulüpler yanlarına çekilerek 'Beni de mağdur etmeyin, aday olmayacağım' dediği için ve bazı kulüplerimizin samimi şekilde inandığını, bazı kulüplerimizin de rekabette kendilerine avantaj sağlamak için nasıl zig-zag çizdiklerini anlatacağım."

"KİŞİLERE VE KURUMLARA ÖZEL DÜZENLEMELERE GİDİLDİ"

"Sayın Başkan, çok sıkıntılı olan müesseseyi daha sıkıntılı hale getirdi. Hakemlik yaz - boz tahtası haline geldi. 21 ayda hakemlik müessesesinde ne kadar çok şey denendiği ve vazgeçildiği yazılıyor. Kişilere ve kurumlara göre özel düzenlemelere gidildi. Son derece kindar bir başkanımız var. Sayın Ahmet Nur Çebi ile girdiği polemik sonrasında, olayı tamamen kişiselleştirip Beşiktaş'a gösterdiği muamele..."

"GALATASARAY İLE ARASINDA GARİP BİR İLİŞKİ VAR"

"Galatasaray ile arasında garip bir ilişkileri var. Sayın Ahmet İbanoğlu'na şahsıma davada açması için telkinde bulundu. Asıl çarpıcı olan Karagümrük maçı. Orada Fenerbahçe lehine, Karagümrük aleyhine net bir hakem hatası oldu. Malum camia da bu konuda yaygarayı kopardı. Başkan da büyük bir hışımla TFF'ye girip 'Beni camiamla karşı karşıya mı getirmeye çalışıyorlar?' diye konuşuyor."

"ADAY OLMAYACAĞIM DEMİŞTİ ŞİMDİ MAYIS'TA BAKARIZ DİYOR"

"Yaşanan bunca kriz ve skandal var. Hakem olayı. O olaydan iki saat önce federasyondaydık. Devre arasında MHK'yı ve hakemleri değiştireceğini anlattı. Bir yumruk olayı oldu ve başkan 180 derece değişti. Trabzonspor - Fenerbahçe maçından sonra Fenerbahçeli oyunculara ağır ceza vermek için raporlar değiştirildi ama cesaret edemedi. Oyuncularımıza 4-5 maç ceza verilecekti. Böl, parçala, yönet anlayışıyla yönetmeye çalıştı. Kulüplerin arasına nifak tohumları ekti. Liyakatsiz kadrolar.Aday olmayacağım demişti, şimdi mayıs ayında bakacağım diyor. Bunun ne taktikleri olduğunu biliyorsunuz. İmza veren vermeyen, duruşunun arkasında olan kulüplere saygım çok büyük."

"KOLTUĞUNU KORUMAK İÇİN AYNI ŞEYİ YAPIYOR"

"Riyad'da olduğu gibi bu olayıda kulübüme ihale etmeye çalışıyorlar. Riyad'da tuttu ya, sayın Cumhurbaşkanımıza kadar kandırdılar. O tuttuğu için bugün de aynı şeyi yapmaya çalışıyorlar. Riyad'da kendi beceriksizliğini üstünü kapatmak için Ankara'ya bizi şikayet etmişti. Bugün de koltuğunu korumak için aynı sürece girdi."

"GALATASARAY VE TRABZONSPOR İMZA VERECEĞİNİ SÖYLEDİ"

"4 Nisan'da 8 takım, Galatasaray ve Trabzonspor da dahil buna, imza vereceklerini söylüyorlar. Pazartesi lafı geçiyor, pazartesi geç diyenler de var. 5 Nisan'da 4 takım daha sürece dahil oluyor, bunlardan biri Fenerbahçe. Biz ilk başta biraz daha geride durduk. Süper Kupa'yla ilgili TFF'den bize zehir zemberek bir yazı geldi. Biz de 'Yeter' dedik ve katıldık. Sonrasında Beşiktaş da katıldı. Beşiktaş da suçlanıyor ya. Bu işin ciddiyetini farkına varan Büyükekşi, dayanamayacağını anlayıp Şanlıurfa'da zaman kazanmak için bir açıklama yaptı. Hala yönetim kurulu kararı var mı yok mu bilmiyoruz. Bu açıklama gelince, orada da Dursun Özbek ile istişare yapıyorlar. Derhal seçime gidelim diyen Dursun Özbek ne olacak 15-20 günden noktasına geliyor. İmza vereceğinden üçü, 18 Temmuz hedefimize ulaştık, imzaya gerek yok diyorlar. 18 Temmuz'da yeni bir TFF seçileceğini düşünerek bunu söylüyorlar.

"BİZİM İMZA VERMEMİZ RİYAKARLIK OLURDU"

Bunu yeni bir federasyon olacağını düşünerek söylüyorlar. Hiç görüş vermemiş iki kulübümüz de uygun bulduklarını söylüyor. İki ayrı görüş oluyor ve 16 Nisan'da Kulüpler Birliği'nde toplanıyoruz. Ben 14 kulüple bir açıklama yapıyorum. İstisnasız toplantıya katılan her kulüp taze bir kana ve yeni bir federasyona ihtiyaç olduğunu söylüyor. Yöntem olarak da Dursun beyin önerisiyle diyalog oluyor. Kendi yönetim kurulu kararıyla 22 günde seçime gidebilirdi. Yine bugün istese bu işi haziran ayı başına getirir. İmza sürecini anlattım şimdi nasıl oluyor da bu bana ve takımıma mal ediliyor. Biz zaten istifa etmesi gerektiğini söylemiştik. Biz bunlar yüzünden Süper Kupa'dan olduk. Önümüzdeki sene Türkiye Kupası'na katılmayacağız. Bizim imza vermememiz riyakarlık olurdu."

"FUTBOLDA ORTAM ORTAM TOZ PEMBE"

"Net bir şey varki sayın başkan rüzgarı almış, yelkenleri doldurmuş, röportaj üstüne röportaj. 1 Mayıs'ta bir açıklama yayınlanmış. Skandal bir açıklamadır. Bu açıklamaya göre futbolda ortam toz pembe. Mükemmel başarılar var, kimse şikayetçi değil ve sezon içindeki skandallar yaşanmamış. '2 yılda bir tane yanlış işimi söyleyin dedim, söyleyemediler' diyor. Hakem yumruklanması, şike bahis iddiaları, Süper Kupa süreci, Süper Lig yayın ihalesi, takımların sahadan çekilmesi, FIFA başkanının açıklaması, Trabzonspor maçı. Bunlara hepsi 1 sezonda yaşandı.

"136 TANE İMZA TOPLANDI"

Azınlık, çoğunluğa tahakküm edemez diyor. Biz azınlığız, 3-5 kulüp diyor ve aşağılıyor. Belgeleri ben toplamıyorum, ben Ecmel başkana inanırım. 136 tane noter tasdikli ihtarname var. Burada 10 küsür Süper Lig kulübü var, onlarca alt lig ekibi var. Tüm siyasi desteğe rağmen, size verilen omza rağmen, başka adayların önü kesilip sizin tek aday yapılmanıza rağmen bu kadar az oy aldınız. Demokratik yolları seçilmeyen bir başkanın, demokratik haklarını kullanan kulüplere antidemokratik yöntemlerle engellemeye çalışasını sizlerin takdirine bırakıyorum."

"SİZİN 2 TELEFONUNUZDA BYLOCK ÇIKTI"

"İmza verenleri milli değerlerden uzak olmakla suçlamak, İmza verenleri vermeyenlerle ayrıştırmak kabul edilemez bir davranıştır. Söz konusu milli değerlerse, bize en son laf edecek kişilerden biri sizsiniz. İki telefonunuzda da ByLock çıktı. Böyle biri bize milli değerler konusunda yön veremez, ithamda bulunamaz. Sizin telefonunuza ByLock yükleyenler var ya, benim telefonlarımı kanuna aykırı şekilde 2 yıl dinlemişler ve benim bu konuda davalarım var. Sadece telefonlarımızdan yola çıkarsak, milli değerler konusunda kimin doğru - kimin yanlış yolda olduğunu herkes anlamıştır. O yüzden sakın ha, sakın bir daha böyle bir şey yapmaya tenezzül etmeyin. Sizin için çok tatsız olur."

"FETÖ UNSURU, HALA TÜRK FUTBOLUNUN İÇİNDEDİR"

"Futbol üzerinden bu kadar kaos yaramaya çalışmış bu örgütün yanından, yakınından geçmiş kimsenin futbolun yakınından geçmemesi lazım. Biz 3 Temmuz'u yaşadık, bu konuda hassasız. İnsan mı kalmadı bu ülkede? Seçimlerden önce benim bazı açıklamalarım olmuştu neden başkan olmamasıyla ilgili. Bu FETÖ unsuru, hala futbolun içindedir. Her geçen gün daha fazla temizlenmesi gerekirken tekrar o günlere dönme adımı atılmaktadır."

"Biz kendimizi ispatlamaktan bıktık ama bu konuda da ihaleyi bize çıkardılar. Keşke Kulüpler Birliği Vakfı'ndaki mesajları okuyabilseniz. Riyad'da ihale bize çıktı ve tuttu. Dursun Özbek'in yerinde olsam 'Benim başım kel mi, ben de vardım Riyad'da, neden kimse benden bahsetmiyor?' derim. Öyle güzel bir ilişki var ki aralarında, neyi ne zaman çalacaklarını çok iyi biliyorlar."

"BU İŞE ARTIK BAKANLAR GİRDİ"

"Yeri geliyor bir siyasetçi bir belediye başkanını arıyor, 'Kulüp imza çeksin.' diyor. O belediye başkanı talimatı yapabilmek için maddi destek teklifi yapıyor, imza geri çekilsin istiyor, imza verenlerin ismi not ediliyor, 'Sakın imza vermeyin.' diyor. Düşünebiliyor musunuz? Bahsettiğimiz bir imza, TFF seçimleri için. Kendisi bizzat aradığında 'Ali Koç mu size baskı yapıyor?' diyor. 'Bu işe artık bakanlar girdi, sizi arayabilir.' diyor. Seçim sonuçlarına değinerek 'Şimdi de futbolu ele geçirmeye çalışıyorlar.' diyor. 'Bu bir seçim çabası değil. Beni buraya kimin atadığını biliyorsunuz, bana yapılan aslında ona yapılan harekettir.' diyor.

"CHP BELEDİYELERİ DÜĞMEYE BASTI DİYORLAR"

"En merak ettiğim, CHP belediyeleri düğmeye bastı, Reis'i yıkmaya çalışıyorlar diyorlar. Olacak iş mi? Bazı kulüpleri günde 7-8 kez arıyor. Volkan Can kulüpleri arayıp 'İmza verenlerin maçlarına atanan hakemlere daha titizlikle bakılıyor' diyor. Maddi destek imalarında bulunuyor. Dijital bir yerle anlaşmışlar, 50 milyon TL'lik, 25 milyon TL de bonusları var. Bunun %60'ını fatura kesmeden peşin almışlar ve 2. Lig ve 3. Lig kulüplerine dağıtmışlar. Yalansa yalan deyin. Bazı kulüpler 'Bu başkan gidecek bir şekilde de Ali Koç göndertti denmesin' diye böyle uzuyor."

Etiketler :