Al Musrati transferinde Beşiktaş'ın eski yıldızı etkili oldu

Al Musrati transferinde Beşiktaş'ın eski yıldızı etkili oldu
Beşiktaş'ın devre arası transfer döneminin son gününde Braga'dan zorunlu satın alma opsiyonuyla kiraladığı Al Musrati'nin siyah beyazlı takıma gelmesinin nedeniyse Beşiktaş'ın eski futbolcusu olduğu ortaya çıktı.

Beşiktaş, ara transfer döneminin son gününde Portekiz temsilcisi Braga'dan Al Musrati'yi kadrosuna katarken, Libyalı ön liberonun ikna edilmesinde takım arkadaşı olan eski Beşiktaşlı Serdar Saatçı'nın da rol oynadığı öne sürüldü.

al-musrati-1.jpg

Sabah Gazetesi'nin haberine göre; siyah beyazlı yönetim, 27 yaşındaki futbolcu için Braga'ya kiralama teklifi yaptı. Portekiz ekibi ilk temasta buna yanaşmasa da yoğun pazarlıkların ardından Beşiktaş, karşı tarafı ikna etti.

Musrati'nin, Braga'dan takım arkadaşı olan eski Beşiktaşlı Serdar Saatçı'dan çok olumlu bilgiler aldığı, Serdar'ın "Hiç düşünme, hemen git" dediği ve bunun da kararında önemli olduğu öğrenildi.

serdar-saatci-1.jpg

Tecrübeli oyuncu için Kartal, Braga'ya 1 milyon Euro kiralama ücreti verecek. 11 milyon Euro+2.5 milyon Euro bonuslar içeren zorunlu satın alma opsiyonu bulunan Libyalı futbolcu, yıllık 2.5 milyon Euro maaş kazanacak. Sözleşmesi ise 3.5 yıllık...

Al Musrati, Beşiktaş tarihinin en çok bonservis ödemesi yapılan oyuncusu olarak kayıtlara geçti.