A Milli Takım'da Mert Günok Gelişmesi

A Milli Takım'da Mert Günok Gelişmesi
2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda bu akşam Çekya ile kader maçına çıkacak olan A Milli Futbol Takımı'nda kaleyi kimin koruyacağı merak ediliyor. Sakatlığı nedeniyle forma giymesi beklenmeyen Mert Günok ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda F Grubu'nun son maçında A Milli Takım, bu akşam Çekya ile karşı karşıya gelecek. Grubu 2. tamamlayarak son 16 turunu garantilemek isteyen Milli Takım'ın teknik direktörü Vincenzo Montella'nın kritik maçta kime forma vereceği büyük oranda belli oldu.

a-milli-takim-5.jpg

İtalyan teknik adamın kader maçında kaleyi kime vereceği büyük bir merak konusu oldu. Sakatlığı nedeniyle kritik maçta forma giymesi beklenmeyen Mert Günok, cephesinde yeni bir gelişme yaşandı.

MERT GÜNOK GELİŞMESİ

3-0'lık Portekiz yenilgisinin ardınan Altay Bayındır'a forma vermemesi beklenen Montella'nın kaleyi Uğurcan Çakır'a emanet etmesi bekleniyordu. Ancak Mert Günok'un ağrılarına rağmen yönetime Çekya maçında oynamak istediğini söylediği öne sürüldü. Montella'nın kritik maçta kime forma vereceği merak ediliyor.

mert-gunok-2.jpg

MONTELLA'NIN MUHTEMEL 11'İ

Ay-Yıldızlı takım, Çekya'dan 1 puan alsa bile Son 16 turunu garantiliyor. Peki, Montella Türkiye'nin kader maçında kime forma verecek? İşte A Milli Takım'ın muhtemel 11'i:

TÜRKİYE

Uğurcan, Mert, Samet, Merih, Ferdi, İsmail, Kaan, Hakan, Arda, Kenan, Barış Alper.

ÇEKYA

Stanek, Holes, Hranac, Krejci, Coufal, Soucek, Provod, Doudera, Barak, Hlozek, Chytil.