"Sonu Özgecan gibi olacak" diyen kişi tutuklandı

"Sonu Özgecan gibi olacak" diyen kişi tutuklandı

Sosyal medyada yaptığı canlı yayında bir kadını "Sonun Özgecan Aslan gibi olacak" diyerek tehdit eden şahıs tutuklandı.

Sosyal medya üzerinden canlı yayında Hacer isimli kadını tecavüzle ve ölümle tehdit edip "Sonun Özgecan Aslan gibi olacak" diyen Azerbaycan uyruklu S.B tutuklandı. 

Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı Sanal Devriye ekipleri, Azerbaycan uyruklu S.B'nin (21), bir uygulama üzerinden canlı yayın yaptığı sırada "Hacer" isimli kadını, tecavüz edip, ailesinin önünde öldüreceğini, sonunun daha önce katledilen Özgecan Aslan gibi olacağı söylediği iddiası üzerine çalışma başlattı. Yapılan incelemelerin ardından S.B., Beyazıt Meydanı'nda yakalanarak gözaltına alındı. S.B. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Savcılığın tutuklama talebiyle mahkemeye sevk ettiği S.B, Sulh Ceza Hakimliğince "silahla tehdit" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ne demişti?

TikTok üzerinden canlı yayın yapan S.B, "O Hacer'e de söyle onu bulup kafasını kesmezsem. Onu bulup ailesini de onu yakacağım. Herkes kaydı alsın. Polise kadar gidin. Onu bulup tecavüz ettirip kafasını kestirip atacağım göle. Yarın bir gün bir şey olduğu zaman benden bilsinler. Özgecan Aslan gibi olacak onun sonu. O ellerini keseceğim senin" demişti. 

Gündem