Yandaş yazardan iktidara soğan uyarısı: Oy verecek olan Togg değil, filesini doldurmaya çalışan dar gelirli vatandaşlar

Yandaş yazardan iktidara soğan uyarısı: Oy verecek olan Togg değil, filesini doldurmaya çalışan dar gelirli vatandaşlar
İktidara yakınlıüı ile bilinen Hürriyet Gazetesi'nin yazarı Abdulkadir Selvi, hayat pahalılığının son günlerdeki sembolü haline gelen ve kilosu 30 liraya ulaşan soğanla ilgili olarak iktidara "Togg’la gurur duyduğumuz kadar iktidarın soğan fiyatını, etteki pahalılığı önlemesi gerekir" uyarısını yaptı.

Selvi, soğan fiyatlarına yönelik eleştirilere Togg ve TCG üzerinden yanıt vererek tepki gösteren iktidarın hayat pahalılığı sorununa eğilmesi gerektiğini belirtti.

Selvi, yazısında şunları kaydetti:
"Bizim vatandaşımız Togg’la, TCG Anadolu gemisiyle, İHA’larla, SİHA’larla gurur duyar. Karadeniz gazından mutlu olur. Ama dar gelirli vatandaşlarımızın ekonomisi Togg değil markettir. Soğandır, patatestir, salçadır, makarnadır, et fiyatlarıdır. Halkın ekonomisi kendi cebidir. Tüketiciyi bunlar ilgilendirir.

O nedenle Togg’la gurur duyduğumuz kadar iktidarın soğan fiyatını, etteki pahalılığı önlemesi gerekir. Netice itibarıyla oy verecek olan Togg değil, filesini doldurmaya çalışan dar gelirli vatandaşlarımızdır.

AK Parti şimdiye kadar MEGA projeleri hizmete soktu. Hepsiyle gurur duyduk. Ama seçimlere 19 gün kaldı. Bu süre zarfında iktidarın soğanın fiyatına eğilmesi gerekiyor.

Dar gelirli soğanla, ekmekle, makarnayla, karnını doyuruyor.

Boşuna demiyoruz, 'Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana' diye. Çünkü soğan bir simge. Her seçimde tencere önemlidir. Ama bu seçimde tencere hayati derecede önemli hale geldi."

Etiketler :