Ümit Özdağ, Kılıçdaroğlu ile yaptığı 'gizli protokolü' yayınladı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce CHP Genel Başkanı olan Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptıkları gizli protokolü sosyal medyadan yayınladı.

"Hükümetin Oluşturulması ve Görev Bölümü" başlıklı kısımda; İçişleri Bakanlığı ve iki bakanlığın daha Zafer Partisi'ne verilmesi, güvenlik, adalet ve ekonomi bürokrasisi öncelikli olmak üzere bazı bakan yardımcılıklarının Zafer Partisi'ne tahsis edilmesi konusunda anlaşıldığı görülüyor.

Ayrıca protokole göre Zafer Partisi'ne tahsis edilen makamlar konusundaki atamalarda Özdağ ile birlikte karar alınacağı konusunda mutabakata varıldığına yer veriliyor.

umit-ozdag-kemal-kilicdaroglu-aa-2047625.jpg

Özdağ, "Aşağıda üzerinde çok konuşulan ancak ilk kez yayınlanan Zafer Partisi-CHP Protokolünün tamamının fotoğrafını göreceksiniz. Bu protokolu eleştiren 6’lı masa birleşenlerine ve CHP içinden protokola karşı çıkanlara cevap veriyorum. 14 Mayıs’ta yapılan seçimlerin 1. Turunu hem parlamento hem cumhurbaşkanlığı seçiminde kaybettiniz. 14 Mayıs seçimleri öncesinde Zafer Partisi ile her türlü görüşmeyi reddetmiştiniz." dedi.

umit-ozdag-kilicdaroglu-ile-yaptigi-gizli-protokolu-yayinladi.jpg

umit-ozdag-kilicdaroglu-ile-yaptigi-gizli-protokolu-yayinladi-1.jpg

CHP'nin yeni Genel Başkanı Özgür Özel'in, "Zafer Partisi'yle yapılan gizli protokolün bazı Kürt seçmenleri ciddi şekilde rahatsız ettiğini ve bunun bize bir maliyet yüklediğini de kendi kulaklarımla duydum. Diyarbakır’da, ‘Değişim olmazsa oy vermeyeceğiz, gizli protokole çok kızıyoruz’ diye bir sürü Kürt seçmen yüzüme söyledi" ifadelerine de yanıt veren Özdağ, "Öyle gözüküyor ki CHP liderliği geçmiş hatalardan ders çıkarmak yerine yeni vahim hatalar ile yeni bir başarısızlığa doğru yelken açmaktadır. Bir CHP milletvekilinin 'Atatürkçülüğü ve laikliği Zafer Partisine kaptırdık' diyerek itiraf ermek zorunda kaldığı gibi artık Atatürk’ün partisi Zafer Partisi’dir ve Türk milliyetçiliği Zafer Partisi’nde temsil edilmektedir. Altını çizerek vurguluyoruz, Türk milletini cepheleştiren, bölücülere taviz veren CHP ve AKP politikaları artık Türk siyasetinde Cunhuriyetin kuruluş ilkelerinden, büyük Atatürk’ten, sığınmacıların vatanlarına dönmesinden taviz vermeyen Zafer Partisi olduğu gerçeği ile her platformda karşı karşıya kalacaktır" dedi