Torpil isteyen AKP’li Mehmet Ali Çelebi’den akla ziyan savunma

Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can'da torpil istediği ortaya çıkan AKP'li Mehmet Ali Çelebi'ye tepki yağıyor. Mehmet Ali Çelebi CHP'den AK Parti'ye geçerken "Dönekliğin kitabını yazdı" eleştirilerine muhatap olmuştu

AKP'li Mehmet Ali Çelebi'den 'torpil' savunması

Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can'ın mülakatta torpil yaptığı anların ortaya çıkmasının ardından tepkiler gelmeye başladı. CHP'den istifa ederek AKP'ye geçen Mehmet Ali Çelebi de Can'dan torpil isteyen isimler arasında yer aldı. Tepkiler üzerine Çelebi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "şehit yakını olduğu için hassasiyet gösterilmesini" torpil olarak gösterildiğini savundu.

Çelebi, açıklamasında şunları kaydetti:

"İzmir'den şehit babası R.O.'nun ricası üzerine Adalet Bakan Yardımcımız Ramazan Can'a, 'Mülakata giren kardeşimiz şehit yakını bilginiz olsun, takdirlerinize!' diyerek mülakatta bu konuda hassasiyet gösterilmesini istedim. Bunu da torpil olarak göstermeye çalıştılar. Şehit cenazesinden çıkıp DEM'lenmeye gidenleri, devletimize işgalci diyen Demirtaş'ı haber yapamayan Fox TV öyle buyurmuş. Yazılı sınavı 89 olan kardeşimizin bize ihtiyacı bile yok. Bir şehit babasının ricasını sadece hassasiyet gösterilmesi için iletmek boynumuzun borcudur! Satırın altında 'şehit yakını' da yazıyor ama Fox tilkilik yapıp yayınlamıyor, hatta kapatıyor! İsteyen gazetecilere gösterelim!!!"

Çelebi'nin savunması eleştirildi

Çelebi'nin bu savunması, sosyal medyada da eleştirildi. Bir kullanıcı, "Şehit yakını olduğu için hassasiyet gösterilmesi"nin torpil olmadığını savunarak, "Bu, şehit yakını olduğu için mülakatta adil davranılmasını istemek demektir. Torpil, sınavı kazanması için bir şekilde yardımcı olmaktır" ifadelerini kullandı.

Bir başka kullanıcı ise, "Bu, şehit yakını olduğu için mülakatta öncelik verilmesini istemek demektir. Bu da eşitlik ilkesine aykırıdır" dedi.