Saadet Partisi'nin Başkan Adayı Belli Oldu! Temel Karamollaoğlu Açıkladı!

SON DAKİKA: Saadet Partisi Genel Başkanlığı bırakacak olan Temel Karamollaoğlu, açıklamalarda bulundu. Karamollaoğlu, Saadet Partisi'nin genel merkez başkan adayının Mahmut Arıkan olduğunu açıkladı.

Saadet Partisi kongresi 30 Haziran'da yapılacak. Genel başkanlığı bırakacağını açıklayan Temel Karamollaoğlu, adaylık için Mahmut Arıkan isminin öne çıktığını söyledi.

temel-karamollaoglu.jpg

Karamollaoğlu, Kayseri Milletvekili ve Teşkilat Başkanı Mahmut Arıkan’ın Genel Merkez’in adayı olduğunu açıkladı.

Temel Karamollaoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Sağlık sorunlarımdan dolayı görevi devam ettiremiyorum. Bu sebeple kongremizi bu hafta sonu gerçekleştireceğiz. Tüm teşkilat mensuplarımızın ve delegelerimizin katılmasını bekliyorum. Zoom toplantısında aday isimlerinin ulaştırılmasını talep ettik. Yüzlerce isim zikredildi. Bir ismi isteyende vardı birkaç ismi isteyende. Önce çıkan 5 ismi teşkilatlarımıza tekrar sorduk. Yine bir veya birden fazla isim talepleri oldu. Bu çalışma oylama değildi. Mahmut beyde bu isimlerin en önünde gözüktü.

Bugün yaptığımız YİK toplantısında arkadaşlarımızın hepsi Teşkilat Başkanımız Mahmut beyin isminin isabetli olacağını belirtti. Bu kararın hayırlı olmasını niyaz ediyorum. Başka adaylar olabilir. Aday olacaklarını ilan edenler için yöntem bellidir. Tüzük değişikliği çalışması yok. Genel Başkan seçimine odaklanıldı. Yeni GİK kurulu teşkil edilecek. Pazartesi günü yeni Genel Başkanımız göreve başlayacaktır.

Recai abiye teşekkürlerimi sunuyorum. Sıkıntılı dönemde Kayseri İl Başkanlığımızı yapan aynı zamanda Kayseri Milletvekilimiz Mahmut Arıkan'a çalışmalarında başarılar diliyorum."

22.jpg

BİROL AYDIN DA ADAY OLDU

Öte yandan Saadet Partisi Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Birol Aydın, Saadet Partisi’nin 30 Haziran’da yapılacak olağanüstü kongresinde genel başkanlığa aday olduğunu açıkladı.