Tarihçi yazar Çamuroğlu, Kütahyalı’yı ‘Ti’ye aldı: Koca Troçki’yi öldürtmüş puşt Stalin

Tarihçi yazar Çamuroğlu, Kütahyalı’yı ‘Ti’ye aldı: Koca Troçki’yi öldürtmüş puşt Stalin
Eski AKP Milletvekili ve tarihçi yazar Reha Çamuroğlu, Rasim Ozan Kütahyalı'nın son dönemde Kürt siyasi hareketini etkilemeye çalıştığına yönelik paylaşımlarını alaya aldı. Çamuroğlu, Kütahyalı'nın açıklamalarını, cezaevinde esrar kullananlarla yaşadığı bir anıya benzeterek tepki gösterdi.

Kütahyalı, son günlerde DEM Parti'nin İstanbul'da yüzde 9 oy alması halinde Abdullah Öcalan'a tecritin kaldırılacağını, Demirtaş ve Kavala'nın serbest bırakılacağını ve belediyelere kayyum atanmayacağını iddia ediyordu. İmamoğlu'na Kürtlerin oy vermemesi için çaba gösteren Kütahyalı'ya, eski AKP Milletvekili ve tarihçi-yazar Reha Çamuroğlu'ndan yanıt geldi.

Çamuroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 1981 yılında Toptaşı Cezaevi'nde yaşadığı bir anıyı anlattı. Paylaşımında, cezaevindeki esrar kullanan mahkumların, kendisi Troçkistken, Stalin hakkında yapılan bir tartışmada "Koca Troçki'yi öldürtmüş puşt Stalin!" dediklerini belirtti.

Bu olayın ardından, Rasim Ozan Kütahyalı'nın paylaşımlarını eleştiren Çamuroğlu, Kütahyalı'nın Kürt hareketiyle ilgili açıklamalarını da benzer şekilde değerlendirdi.

Çamuroğlu'nun tepkisine, başka bir yandaş yazar olan Cem Küçük de katıldı. Ancak, Küçük'ün tepkisi üzerine Kütahyalı, onu CHP'ye çalışmakla suçlayarak sert bir yanıt verdi."