Yeniden Refah, İstanbul, Ankara ve İzmir Adaylarını Açıkladı

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erdoğan, aday tanıtım toplantısında açıklamalarda bulundu. Erbakan partisinin İstanbul, Ankara ve İzmir adaylarını açıkladı.

Son Dakika: Üç büyükşehirde AKP'ye 'rest çeken' Yeniden Refah Partisi, seçim beyannamesini açıkladı. Yeniden Refah Partisi, aday tanıtım toplantısı düzenledi.

erbakan.jpg

Genel Başkan Fatih Erbakan, Ankara, İzmir ve İstanbul adaylarını duyurdu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı partinin İzmir İl Başkanı Cemal Arıkan,

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Genel Başkan Yardımcısı ve eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç,

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan Adayı ise Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Altınöz oldu.

İstanbul adayı olarak açıklanan Mehmet Altınöz, Necmettin Erbakan'ın kızı Elif Erbakan'ın eşi.

LGBT'Yİ HEDEF ALDI

Fatih Erbakan, seçim beyannamesinde belediyeleri konserleri ve festivalleri desteklemekle suçladı, şu ifadeleri kullandı:

"Heykelci belediyecilik demek iş değil laf üretmek demektir Festivallere, kutlamalara, konserlere milyonlarca lira akıtmak demektir. Belediyenin imkanlarıyla LGBT etkinliklerine destek olmak ve nesillerin ifsadına vesile olmak demektir. İbadethanelerimizin yanı başında düzenlenen içkinin su gibi aktığı konserlere milyonlarca lira aktarmaktır."

MEHMET ALTINÖZ KİMDİR?

Mehmet Altınöz 1979 yılında Bursa'da doğdu. Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Altınöz, eğitim hayatına Bursa Anadolu Lisesi'nde başladı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. Daha sonra Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi İşletme Bölümünde Yönetim ve Organizasyon Yüksek Lisansı (MBA) yaptı.

İş hayatına Altınöz AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı olarak adım atan Altınöz, bu görevinin yanı sıra Saadet Partisi Genel Merkez Yüksek Disiplin Kurulu Üyeliği ve STK ve Halkla ilişkiler Bşk.Yrd. görevlerinde de bulundu. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi olan Altınöz, aynı zamanda iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Mehmet Altınöz, Elif Erbakan ile evli ve iki çocuk babasıdır.

CEMAL ARIKAN KİMDİR?

1977 İstanbul doğumlu. Anadolu’nun çeşitli ilçelerinde ilk ve orta öğrenimini tamamladı. 9 Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü mezunu. Evli, iki çocuk babası.

7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Saadet Partisi 25. Dönem milletvekili adayı oldu.

2024 yerel seçimlerinde Yeniden Refah Partisi'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu.

SUAT KILIÇ KİMDİR?

23 Temmuz 1972'de Samsun'da doğdu. Samsun 19 Mayıs Lisesi'nin ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Avukatlık stajını Ankara Barosu'nda tamamladı. Avukat, gazeteci ve yazar. Kanal 7, NTV ve Kanal D'de çalıştı, sarı basın kartı sahibi.

22,23 ve 24. Dönemlerde Samsun Milletvekili olarak TBMM'de yer aldı. AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı, AKP Grup Başkanvekilliği görevlerinde bulundu. TBMM Başkanlık Divanı, Anayasa Komisyonu, Milli Savunma Komisyonu ve Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi'nde görev aldı.

61. hükümette Gençlik ve Spor Bakanı olarak görev yaptı. Üç dönem TBMM'de bulunan Kılıç'ın 3 Kasım 2002 seçimleri ile başlayan milletvekilliği görev süresi 7 Haziran 2015 seçimleri ile sona erdi.

Suat Kılıç, evli ve üç çocuk babasıdır.

NE OLMUŞTU?

AKP ile Yeniden Refah Partisi heyetlerinin, iki partinin 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde iş birliği yapmalarına yönelik müzakereler kapsamında yaptığı görüşmelerden uzlaşma çıkmamıştı.

Yeniden Refah Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin genel merkezinde yerel seçimlere yönelik ittifak kararını açıklamıştı.

"Milletimiz ve teşkilatımız ittifak istemiyor" diyen Erbakan, "İttifak yapmıyoruz. İstanbul, Ankara ve İzmir'de kendi adaylarımızla seçime gireceğiz" demişti.

Etiketler :