Saadet Partisi kulisi: Kurultaya gidiyor, Temel Karamollaoğlu aday olmayacağını açıkladı! 5 adayın ismi geçiyor

Saadet Partisi kulisi: Kurultaya gidiyor, Temel Karamollaoğlu aday olmayacağını açıkladı! 5 adayın ismi geçiyor
Saadet Partisi'nde 8 yıldır Genel Başkanlık görevini yürüten Temel Karamollaoğlu'nun Ekim sonu ya da Kasım ayı başında yapılması planlanan kurultayda yeniden aday olmayacağı iddia ediliyor.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından siyasi partilerde değişim rüzgarı esiyor. İYİ Parti ve DEVA Partisi, yönetimlerini yenileyecekleri kurultay kararlarını aldı. Gazete Duvar'da yer alan habere göre Saadet Partisi’nin de önümüzdeki günlerde kurultay tarihini netleştireceği belirtiliyor.

KARAMOLLAOĞLU YENİDEN ADAY OLMAYACAK İDDİASI

Saadet Partisi kaynakları Ekim sonu ya da Kasım ayı başında kurultayın yapılabileceğini belirtiyor. Parti kulislerine göre yaklaşık 8 yıldır genel başkanlık görevini yürüten Temel Karamollaoğlu parti kurullarında, önümüzdeki aylarda yapılacak olağan kongrede aday olmayacağını açıkladı.

Karamollaoğlu’nun aday olmayacağını ifade etmesi üzerine partide hareketlilik de başladı.

ADI GEÇEN İSİMLER

Saadet Partisi Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Birol Aydın, Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan, Genel Başkan Yardımcısı Ömer Abdullah Ayhan, Karamollaoğlu’ndan önce genel başkanlık yapan Mustafa Kamalak ile eski milletvekili Abdulkadir Karaduman'ın adı genel başkan adaylığı için geçiyor.

Partililer genel başkan aday belirleme sürecinde teşkilatların görüşü ve Genel İdare Kurulu üyelerinin etkili olacağını ancak birden fazla adayın liderlik için yarışacağı bir kurultayın sürpriz olmayacağını vurguluyor.