Özgür Özel'den Akşener'e Net Yanıt!

Özgür Özel'den Akşener'e Net Yanıt!
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, katıldığı bir canlı yayında, Meral Akşener'in şahsı ve partiye yönelik söylemlerine yanıt verdi. Özel, Akşener'in iddialarına "Canı sağ olsun" dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel katıldığı bir canlı yayında soruları cevapladı. Hatay, 1 Nisan ve Meral Akşener'in iddiaları üzerine konuşan Özel, dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Özel, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterilen Lütfü Savaş'a ilişkin konuştu şöyle dedi:

"Biz Hatay'da yaşananları çok dikkatli analiz ediyoruz. Hatay'da 5 anket yaptık. Son ana kadar en doğru adayı belirlemek için anketi yaptık Cumartesi günü son anket yaptık. Elimizdeki anketi Lütfü Beyle de paylaşacağım. Lütfü Bey'in onayıyla birlikte bir alternatif geliştirdiğimiz durumda seçimi alacağımızı gösteriyor. Bu şekilde davranmaz, biraz sıkıntıya girdiğimiz gösteriyor.

1 NİSAN İDDİASI

"CHP'de 1 Nisan'ı bekleyen bir ekip olduğu" şeklindeki soruya Özgür Özel, "Çok beklerler. Eğer böyle bir ekip varsa, bunu sayın önceki Genel Başkanımızla ilişkilendiriyorlar, geçtiğimiz günlerde bir paylaşım yaparak o hadsizliğe kendi pozisyonunu yaptı. 1 Nisan'ı bekleyenler çok beklerler" dedi.

Özel, şöyle devam etti: " Sebebi şu, 31 Mart tarihine CHP'nin hemen hemen en zor yerel seçimlerinden birine gidiyoruz. Bir önceki seçimde sırf AK Parti kaybetsin diye ne olursa olsun oy vereceğim diyen, kaybettirme stratejisi izleyen HDP yok, diğer taraftan İYİ Parti'yle birlikte işbirliği vardı, Cumhur İttifakı'nın adayları bir yandan, CHP'nin adayları bir yanda ikisine de oy vermeyin diye bir kampanya yapıyor. Böyle bir zorluğumuz var. Kimi ilde 4 tane daha, kimi ilde 5 tane daha aday var. Bunlara karşı tek başımıza mücadele veriyoruz. Ben 3 ay önce geldim. Son seçimlere göre 25 kat fazla anket yaptım. Anket sonuçlarını her isteyene gösterdim. Objektif kriterler koydum, iyi niyetle gençleşme ve kadınlara destek için mücadele verdim.

AKŞENER'E YANIT

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na göndermelerde bulunduğu sözlerine yanıt veren Özel, "Canı sağolsun" dedi.

Etiketler :