Özel'den de tepki geldi: Komuta kademesi projeyi alkışlamadı

Özel'den de tepki geldi: Komuta kademesi projeyi alkışlamadı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu eleştirirken komuta kademesinin alkışlaması CHP'nin tepkisini çekti. Erdoğan, askerlerin projeyi alkışladığını ve Kılıçdaroğlu'nun bunu çekemediğini savunurken Kılıçdaroğlu'ndan "bırak palavrayı" yanıtı geldi. CHP'li Özel de Erdoğan'ın bu açıklamasına tepki göstererek "Komuta kademesi sivil siyasete muhtıra verdi" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde Milli Savunma Bakanlığı Arifiye Yerleşkesi BMC İşletmesi'nde Yeni Nesil Fırtına Obüsleri Teslimat Töreni'ne katıldı. Burada yaptığı konuşmada Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı. Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirileri komuta kademesinden alkış aldı.

'Büyük bir çürümenin göstergesi'

Bu alkışlara Kılıçdaroğlu tepki gösterdi ve "Askerlerin alkışlaması şahsen hiç umurumda değil ama devlet açısında büyük bir çürümenin göstergesidir bu. Etrafınıza siyaset koridorlarında kariyer devşiren askerler koyarsınız elinizde bol yıldızlı, apoletli Orta Doğu üniformaları kalır. Onun için komuta kademesi haddini bilsin, siyaset askerin işi değildir. Herkes haddini bilecek, bulunduğu makamın ne olduğunu anlayacak. Siyaset mi yapmak istiyorlar? Çıkarsınlar o üniformayı, hizalansınlar Erdoğan’ın yanına, Perinçek’e de takılsınlar beraber olsunlar" dedi.

Erdoğan'dan yanıt

Erdoğan bugün Muğla'daki açılış töreninde yaptığı konuşmada Kılıçdaorğlu'nun bu sözlerini hedef aldı. Erdoğan, "TSK'nın gücüne güç katacak projemizin açılışında ordumuzun komutanlarıyla yaşadığımız sevince tahammül edemedikleri gördük. Bay Kemal, Sakarya Arifiye'de bu ordunun başkomutanı olarak Tayyip Erdoğan ne yaptı, Fırtına Obüsleri'nin teslim törenini yaptı. Senin hayatında, aklında böyle bir şey var mı?" dedi.

'Bırak palavrayı'

Erdoğan'ın bu sözlerine Kılıçdaroğlu'ndan yanıt gecikmedi. Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Erdoğan bırak palavrayı. Benimle ilgili iftiralarını askerlere alkışlattın. Sen artık Kenan Evren kafasısın, biz özgürlükçüyüz, reformcuyuz. Komuta kademesine tekrar sesleniyorum; siyaset istiyorsanız, o kutsal üniforma ile yapamazsınız. İzin vermem. Türkiye’nin askerisiniz siz!

'Komuta kademesi projeyi alkışlamadı'

Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerinin ardından CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de tepki gösterdi ve "Üniformalıların önünde siyaset yapmak da üniformalıların buna dahil olması da yanlıştır" dedi.

Özel paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

YANLIŞ... Komuta kademesi savunma sanayii projesini alkışlamadı. Komuta kademesi Genel Başkanımıza ve partimize yaptığınız hakaretleri alkışlayarak sivil siyasete muhtıra verdi. Üniformalıların önünde siyaset yapmak da üniformalıların buna dahil olması da yanlıştır... YANLIŞ.

Kaynak:halktv.com.tr