Özdağ'dan Şimşek'e Zor Soru: Görevin Bitince İngiltere'ye Mi Döneceksin?

Özdağ'dan Şimşek'e Zor Soru: Görevin Bitince İngiltere'ye Mi Döneceksin?
Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i hedef aldı. Özdağ, Şimşek'in ekonomi politikalarını sert bir dille eleştirdi. Şimşek'in halkı fakirleştirdiğini savundu.

Türkiye ekonomisi zor günlerden geçiyor. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in politikaları eleştiriliyor. Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, Şimşek'i sert sözlerle hedef aldı.

MEHMET ŞİMŞEK’E İNGİLTERE SORUSU

Ümit Özdağ, Mehmet Şimşek'in Hazine ve Maliye Bakanı olarak adeta bir sömürge valisi gibi davrandığını iddia etti. Özdağ, Şimşek'in başarısız ekonomi programını sosyal medyada başarılı göstermeye çalıştığını belirtti. Özdağ, "Sayın Bakan, göreviniz sona erdiğinde İngiltere’ye mi döneceksiniz?" diye sordu.

"FİNANS ÇEVRELERİNİ MEMNUN EDİYORSUNUZ"

Özdağ, Şimşek'in finans çevrelerini memnun etmek için dar gelirli vatandaşları daha da fakirleştirdiğini söyledi. Özdağ, Şimşek'in uyguladığı ekonomik önlemlerin halkı çöpten yiyecek toplamaya ittiğini iddia etti.

NEBATİ VE KUR KORUMALI MEVDUAT

Özdağ, Şimşek'in selefi Nureddin Nebati'yi eleştirerek, Nebati'nin Kur Korumalı Mevduat (KKM) uygulamasını hâlâ devam ettirdiğini belirtti. Bu uygulama nedeniyle devlete 2 trilyon TL borç yüklendiğini vurguladı.

"SANAYİ VE TARIM POLİTİKALARI ŞART"

Özdağ, Türkiye'nin krizden çıkış yolunun finans oyunları ile değil, sanayi ve tarım politikaları ile mümkün olduğunu ifade etti. İmalat sanayinin önündeki engellerin kaldırılması gerektiğini vurgulayan Özdağ, köylerde tarımın canlanması ve Devlet Planlama Teşkilatının kurulmasının önemine dikkat çekti.

"TAKIM TUTAR GİBİ PARTİ TUTULMAZ"

Ümit Özdağ, siyasetle futbol arasında bir benzetme yaparak, "Takım tutar gibi siyasi parti tutulmaz" dedi. Özdağ, Türk halkına Türkiye’yi felakete sürükleyen politikalara destek vermemeleri çağrısında bulundu. Ülkenin ve çocuklarının daha iyisini hak ettiğini hatırlattı.