MHP'liler Arkadaşımız Gözde Şeker'i Tehdit Ediyor

Halk TV'de 'Kırmızı Çizgi' programının sunucusu Gözde Şeker ve yorumcu gazeteci İbrahim Kahveci'ye yönelik MHP'li isimlerden tehditler gelmeye devam ediyor. Gazetecilerimize yönelik açıkça yapılan tehditlere yanıt, bugün Gözde Şeker'den geldi.

MHP'de önemli koltuklarda oturan isimler dün Halk TV'de yayınlanan 'Kırmızı Çizgi' programının yapımcısı Gözde Şeker ve programın yorumcularından gazeteci İbrahim Kahveci'yi hedef alan tehditkar açıklamalar yaptı.

FETİ YILDIZ VE İZZET ULVİ YÖNTER'DEN TEHDİT

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, X platformundan paylaştığı mesajda "Halk Tv’de “ Kırmızı çizgi” adıyla yayınlanan programda ,hangi mihraklara hizmet ettiğini, kimlerle irtibatlı ve iltisaklı olduğunu bildiğimiz Gözde ŞEKER ve İbrahim Kahveci isimli kişiler “oyunuzda kan var” sözleriyle başlayan bir dizi lakırtıyla Milliyetçi Hareket Partisi’ne ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli‘ye hayasızca saldırmışlar, hakaretler etmişler ,iftiralarını peş peşe sıralamışlardır. Bu hakaret ve iftiralara hiçbir kişi ve kurum ifade özgürlüğü diyemez.Bu müfterilerle kanun önünde hesaplaşacağız. Hangi nam altında olursa olsun özürlerini de kabul etmeyecegiz." ifadelerini kullandı.

GAZETECİLERE AĞIR HAKARETLER

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter sosyal medya üzerinden "Dava ve siyaset mücadelesini onurluca yapan merhum büyüğümüz Dündar Taşer’i vefatının 52’inci senesinde rahmetle, hürmetle anıyorum… “Biz çadırımızı sırtlanların yolu üzerine kurmuşuz” derken çok haklıydı. Yanımız-yöremiz, uzak veya yakınımız sırtlandan geçilmiyor! Görülen ve gösterilen hep sırtlan hesabı…Halk Tv’de İbrahim Kahveci ve Gözde Şeker isimli MHP düşmanlarının, verilen oyların kanlı olduğunu iddia etmeleri, Genel Başkanımıza eli kanlı imasında bulunmaları, Abdülkadir Selvi’nin yüzükte yazılı bir sözden siyasi sonuç çıkarması sırtlan zihniyetin nasıl da kök saldığını gösteriyor. Genel Başkanımız Allah bana yeter yazılı yüzüğünü farklı yere çekip istismara yeltenenler Cumhur İttifakı’nın vicdanı damgalı hasımlarıdır. Sayın Selvi’nin ifadeleri baştan ayağa yalan ve saptırma, dahası niyet okuma ve kendi özlemini dillendirmedir…Sayın Genel Başkanımızın pek çok yüzüğü vardır, hepsinde ya anlamlı bir söz ya da tarihi bir güne atıf bulunmaktadır…Allah bana yeter mesajı Müslüman Türk’ün en büyük manevi gücü değil midir? Allah bes baki heves demenin hatalı bir yanında kim bahsedebilir? Fırsatçılık yaparak siyasi iz sürmek hastalıklı ruhların tercihidir…Yani Selvi çuvallamış, fena halde yanılmıştır…Biz bu şahsın ve benzeri çürümüşlerdir maksadını biliyoruz, mayalarını biliyoruz, meşreplerini biliyoruz, taşeron kalem olduklarının zaten farkındayız…Cumhur İttifakı yoluna emin adımlarla devam ediyor, Selvi gibileri de fitne/fesat bataklığında çırpınıyor…Liderimize eli kanlı iftirası atan alçaklar, MHP ve Ülkü Ocakları’nın özel olarak kurgulanan linç kampanyasında öğütülmesini, hain ve haşhaşi operasyonlar karşısında diz çökmesini hesaplayanlar mahvı perişanlıkla beraber mağlup ve mahcup olacaklardır…Münafıklar gecesinin sonu rezalet, alınlardan hiç çıkmayacak utanç lekesidir…Diyorum ki, tasalanma yiğidim zaman bizden yanadır, külümüzden yükselen duman bizden yanadır…" şeklinde açıklamada bulundu.

BAHÇELİ'NİN BASIN DANIŞMANI'NDA HAKARET

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin basın danışmanı Yıldıray Çiçek, bugün Türkgün gazetesindeki köşesinde Şeker ve Kahveci'yi "Gözde Şeker, sen ne gördün MHP’den?" sözlerini kullanarak hedef almış, Kahveci için ise çeşitli hakaretlerde bulundu.

BAŞKA GAZETECİLERE DE TEHDİT

Dün MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın da yazılı açıklama yaparak bazı gazetecileri ve Halk TV'yi hedef göstermişti.

Yalçın'ın açıklamasında şunlar kaydedilmişti:

"Medyada yuvalanan Marksist/sosyalist gazeteciler; her vesileyle şeytanın avukatlığına soyunmakta, öküz altında buzağı arama yarışına girmektedir.

Halk TV, TV 100 ve Sözcü TV gibi solcu gazetecilere ekranı pazarlayan medya kuruluşları; Barış Yarkadaş, Bahar Feyzan, Ali Kemal Erdem, Osman Sert gibi MHP muarızı tipleri ekrana çıkararak partimize saldırmalarını sağlamaktadır."

GÖZDE ŞEKER VE KAHVECİ'DEN YANIT

'Kırmızı Çizgi'nin 13 Haziran'daki yayınında Şeker, Feti Yıldız'ın mesajını okuyarak "özür dilenecek bir durum olmadığı için zaten özür de söz konusu değil, biz gazetecilik yapmaya devam edeceğiz. Yönter de isimlerimizi kullanarak bir mesaj paylaşmış, ona da cevabımız aynıdır. Bizim görevimiz hak temelli gazetecilik yapmak. O yüzden özür dilenecek bir şey yok" şeklinde tepki gösterdi.