MGK Yarın Toplanıyor: 3 İsim İlk Kez Katılacak

MGK Yarın Toplanıyor: 3 İsim İlk Kez Katılacak
Milli Güvenlik Kurulu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında yarın toplanacak. Toplantıya 3 isim ilk kez katılacak.

Önceki toplantısını 9 Ağustos'ta gerçekleştiren Milli Güvenlik Kurulu (MGK), yarın (28 Eylül) Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplanacak. Toplantıya Yüksek Askeri Şura toplantısının ardından değişen TSK'nin yeni komuta kademesi ilk defa katılacak.

3 İSİM İLK KEZ KATILACAK

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu toplantıda ilk defa yer alacak.

mgk-8-haziran-2023-2058921.jpg

MASADA HANGİ KONULAR VAR?

Toplantıda, Rusya-Ukrayna Savaşı ve tahıl koridoruyla ilgili gelişmeler başta olmak üzere, Türkiye'nin yürüttüğü çalışmalar, arabuluculuk ve kolaylaştırıcılık faaliyetleri ile insani yardım ve kalıcı ateşkes konularının, gündem maddeleri arasında yer alması bekleniyor.

Ege, Kıbrıs ve Doğu Akdeniz'deki gelişmelerin de değerlendirileceği toplantıda, Azerbaycan'ın Karabağ'da gerçekleştirdiği operasyon ve bölgesel gelişmelerin ele alınması bekleniyor.

Kaynak:AA

Etiketler :