Kılıçdaroğlu'ndan İstanbul’da39 İlçe Başkanı İle 4 Saatlik Toplantı

Kılıçdaroğlu'ndan İstanbul’da39 İlçe Başkanı İle 4 Saatlik Toplantı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün İstanbul’da İlçe Başkanı seçilen CHP’liler ile buluştu. Dört saate yakın süren toplantıda kongresi iptal edilen Fatih İlçe Kongresi de konuşuldu. Toplantıya CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da katıldı.

İstanbul’da CHP, ilçe kongrelerini tamamladı. 39 ilçe başkanı dün, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile dört saate yakın süren bir toplantı yaptı. Toplantıda ilçe başkanları tek tek söz aldı ve İstanbul’a nasıl bir il başkanı istediklerini tarif ettiler.

"11 DELEGENİN OY KULLANMASI İÇİN HUKUKÇULAR İLE GÖRÜŞECEĞİM"

Halktv.com.tr’ye konuşan bir ilçe başkanı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynel Emre tarafından iptal edildiği iddia edilen Fatih Kongresi'nin de gündeme geldiğini aktardı. Toplantıya katılan bir ilçe başkanı, Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Fatih’teki 11 delegenin oy kullanması için hukukçular ile görüşeceğim” dediğini de aktardı.

Halktv.com.tr’ye konuşan ilçe başkanı toplantıyı şöyle anlattı:
“Bütün 39 ilçe başkanı konuştu. Nasıl bir il başkanı adayı istediklerini ve seçimle ile ilgili konuşuldu. Genel Başkan hepsine bir saate yakın cevap verdi. Genel Başkan, çıkarken Fatih’teki iptal edilen seçim hakkında ’11 delegenin oy kullanması için hukukçular ile görüşeceğim. Bu konuda elimden geleni yapacağım’ dedi.”

Etiketler :