Kılıçdaroğlu, 'Şimdi Adalet Bakanlığı’na yürüyorum' deyip salondan çıkmış

Kılıçdaroğlu, 'Şimdi Adalet Bakanlığı’na yürüyorum' deyip salondan çıkmış
Gazeteci Muharrem Sarıkaya, geçtiğimiz gün Kılıçdaroğlu ve CHP grubunun Adalet Bakanlığı önüne yürümesiyle ilgili, CHP Grubu’nun toplantı öncesi yürüyüşten haberinin olmadığını yazdı.

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun 6 yaşındaki çocuğun tecavüze maruz kalmasının ardından Adalet Bakanlığı önünde yaptığı yürüyüşten CHP Grubu’nun toplantı öncesi haberinin olmadığını yazdı.

Sarıkaya'nın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Zaten Kılıçdaroğlu da geçmişte İstanbul'da SADAT önüne, ABD gezisinde de NewYork'a gitmesi gibi, yakınındaki çok az kişi ile paylaşmış. Parti yöneticileri de dahil hepsinin Grup toplantısında, oturumu yöneten Grup Başkanvekili Engin Altay'ın daveti üzerine kürsüye gelen Kılıçdaroğlu konuştuğunda haberi olmuş. CHP lideri, Adalet Bakanlığı önündekine benzer konuşma yaptıktan sonra, “Şimdi Adalet Bakanlığı’na yürüyorum” deyip Grup salonundan çıkmış, milletvekilleri de peşine takılmış. Bu aşamada bir noktanın altını çizeyim, yürüyüşten CHP milletvekillerinin ağırlıklı kesimi memnundu, hatta 6'lı Masa'daki patilerden bazılarının yöneticileri de durumdan hoşnuttu."

Kılıçdaroğlu ne demişti?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve milletvekilleri Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in, kızı H.K.G'yi altı yaşındayken tarikat üyesi Kadir İstekli'yle ‘evlendirmesi’ ve çocuğun yıllarca cinsel istismara maruz bırakılmasına ilişkin Adalet Bakanlığı'na doğru yürüyüş gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu, bakanlık önünde yaptığı açıklamasında "Adalet istiyoruz bu ülkede. Artık siyasal iktidarın, polisin, savcının elini kolunu bağlamasını istemiyoruz. Haksızlıkla ilgili tablo bizim tahammül edeceğimiz bir tablo değil. Ülkenin bu kadar derdi varken, siyasal iktidarın hala ve hala görevini yapmaması, devlet aygıtını çalıştırmaması tahammül edilecek bir durum değildir" dedi.

Etiketler :