Karamollaoğlu Kararını Duyurdu: Saadet Partisi Kongreye Gidiyor

Karamollaoğlu Kararını Duyurdu: Saadet Partisi Kongreye Gidiyor
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sağlık sorunları nedeniyle genel başkanlığı bırakacağını duyurdu. Partinin 30 Haziran tarihinde kongreye gideceği açıklandı.

Saadet Partisi Grup Başkan Vekili Bülent Kaya, TBMM'de partisinin grup toplantısında konuştu. Kaya, partisinin 30 Haziran'da kongreye yapacağını açıkladı.

SAADET PARTİSİ YENİ BAŞKANINI SEÇECEK

Saadet Partisi'nin 30 Haziran'da kongreye gideceğini söyleyen Kaya, "Saadet Partimizin, Türkiye siyasetinde yeniden aktör olarak ortaya çıkmasını sağlayan değerli Genel Başkanımız Sayın Temel Karamollaoğlu'na huzurunuzda bir kez daha teşekkür ediyorum. Elbette biliyoruz ki bizler sadece görevde olduğumuz süre içerisinde değil, son nefesimize kadar bu aziz milletimize hizmet etme yolunda bir adım dahi geri kalmayacağız.

Sayın Genel Başkanımız, her ne kadar genel başkanlığı bırakacağına karar vermişse de bundan sonra seçilecek genel başkanımız, Genel İdare Kurulumuz, il ve ilçe başkanlarımızın da önünde en fazla çalışan ve Saadet Partisi'nin bir an önce iktidara gelmesi için çalışacağından asla ama asla şüphemiz yoktur" ifadelerini kullandı.