İmamoğlu'ndan İYİ Partili Sarı'ya Adaylık Yanıtı

İYİ Partili İBB Meclis Üyesi Suat Sarı, İYİ Parti’nin İBB Başkan aday adayı olduğunu "İstanbul’un sorunlarını çözmek üzere İYİ Parti İBB Başkan Aday Adayı olarak yola çıkıyorum" diyerek dün duyurdu. İmamoğlu'ndan Sarı'nın açıklamasına yanıt geldi.

İYİ Partili Suat Sarı'nın İBB Başkan aday adaylığı hakkında konuşan İmamoğlu, "Suat Sarı değerli bir arkadaşımız. Kararında başarılar dileriz kendisine" dedi.

"HİÇBİR ZAMAN RAKİP ÜZERİNDEN STRATEJİ KURARAK SEÇİM YÖNETMEDİM"

İBB Meclis üyesi İYİ Partili Suat Sarı'nın aday adayı olmasını değerlendiren İmamoğlu, "Hayırlı olsun. Yani aday adayı olmak değerlidir, önemlidir. Suat Sarı da bizim için değerli ve geçmişten gelen deneyimleri üzerinden ve ulaşıma dair dönem dönem kıymetli tespitleri olan bir arkadaşımız. Kararında başarılar dileriz kendisine" diye konuştu.

imamoglu-sifir-kaza-diye-bir-ortalama-dunyada-yok-1575-dhaphoto2.jpg

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerel seçimde adayların belirlenmesiyle ilgili sürecin sorulması üzerine, "Cumhuriyet Halk Partisi iki dudak arasından bir aday tespiti değil, kurallar ve kurumların devreye girdiği bir şekilde süreç yönetir, yönetmiştir ve yönetecektir. Bizim de o yetkiye sahip 60 parti meclis üyemiz var. Genel başkanımız Sayın Özgür Özel'in bu süreci yönetecekler ve sonuçta kararın İstanbul'unu da, Mersin'ini de, ilçelerinin de kararını verecekler" dedi.

imamoglu-sifir-kaza-diye-bir-ortalama-dunyada-yok-1575-dhaphoto3.jpg

"Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'da ve İstanbul'da ofis açmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna da yanıt veren Ekrem İmamoğlu, "Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'da ofisinin olması kadar doğal bir şey yok ama genel başkanımızın Türkiye çapında herhalde birkaç yüz tane ofisi vardır. Bizim ofisimiz de sayın genel başkanımıza aittir, başka belediye başkanlarımızın da, her il binası onun ofisidir. Hatta genel merkez dahi bu anlamda ofisidir. Bu bağlamda, bizim her mekanımızın onun ofisi olduğunu buradan duyurmak isterim" diye konuştu.

AKP İstanbul adayının Murat Kurum'un olacağı yönünde ki iddiaları değerlendiren İmamoğlu, "Rakip partinin adayları konuşuluyor, elbette her isim çok değerlidir. Çok değerli bir geçmişe ve birikime sahiptirler ama dediğim gibi ben meseleyi kendi yolum olarak görüyorum. Daha önceki seçimlerde de hiçbir zaman rakip üzerinden strateji kurarak seçim yönetmedim, yürütmedim. Kendi gündemimizi, halkımızla, vatandaşımızla yüz yüze, gönül gönüle bakarak oluşturduk. Ona devam edeceğiz" dedi.