İktidara Yakın Yazar Genel Seçim İçin Tarih Verdi

İktidara Yakın Yazar Genel Seçim İçin Tarih Verdi
Hacı Yakışıklı'nın iddiasına göre Türkiye'de erken seçim olmayacak, seçimler 2027'de yapılacak. Yakışıklı muhalefetin, 2027 öncesi erken seçim istemediğini ileri sürdü.

İktidara yakınlığıyla bilinen gazeteci Hacı Yakışıklı, TV 100'deki köşe yazısında, Türkiye'de milletvekili ve Cumhurbaşkanı seçimlerinin 2027'de yapılacağını belirtti. Erken seçim olmayacağını, ancak seçimlerin öne alınacağını ifade etti. Her şeyin hukuk zemininde ve doğal bir şekilde ilerleyeceğini söyledi.

EKONOMİ SAVAŞI VE BEKLENTİLER

Yakışıklı, 2024-2025 yıllarının ekonomi savaşı ile geçeceğini ve bu savaşın Türkiye lehine sonuçlanacağını vurguladı. Henüz enflasyonun bitmediğini, market fiyatlarının yüksek olduğunu, alım gücünün beklenen seviyeye gelmediğini, konut sektörünün hızlanmayı beklediğini aktardı. Emekli maaşlarının çok düşük olduğunu ve eski dengenin yerine oturmasının beklendiğini ifade etti. Ayrıca, kronikleşmiş sorunların çözüm sürecinin tamamlanacağını belirtti.

MUHALEFETİN DURUMU

Muhalefetin 2027 öncesi erken seçim istemediğini, çok sayıda belediye başkanlığı kazandıkları için bu durumu sindirmelerinin vakit alacağını belirtti. Özgür Özel'in yol haritasının net olmadığını öne sürdü. Seçim dönemi söylemlerinin sert geçebileceğini, ancak önemli olanın karşılıklı görüşme yapabilmek olduğunu belirtti.