İhracını İstemişti: O İsim Akşener'in Rakibi Oldu!

İhracını İstemişti: O İsim Akşener'in Rakibi Oldu!
İYİ Parti'de seçimlerin ardından yaşanan kriz partiyi karıştırmaya devam ediyor. Başarısızlığın sorumlusu olarak gösterilen Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Burak Akburak'ın istifasının ardından bomba bir rekabet haberi de ortaya çıktı.

İYİ Parti'nin 31 Mart'ta yapılan seçimlerde 6 puana tekabül eden başarısızlığı partiyi iyiden iyiye karıştırdı.

Başarısızlık sonrası alınan seçimli kongre kararının “göstermelik” alındığını kaydeden bazı kurmaylar, Genel Başkan Meral Akşener’in partinin başından ayrılmayacağını iddia ediyor.

Cumhuriyet'in haberine göre, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Burak Akburak başarısızlığın sorumlusu olarak gösteriliyor. Kurmaylar, başarısızlığın faturasının Akşener, Akburak ve Kürşad Zorlu’ya kesildiğinin altını çizdi.

AKBURAK İSTİFA ETMİŞTİ

Kongre yaklaştığında Akşener’in “Cesaretiniz varsa çıkın karşıma” tavrı takınacağını öne süren kaynaklar, aday olacak isimlerin “sindirilmeye” çalışılacağını belirtiyor. Akburak akşam saatlerinde görevinden istifa ettiğini açıkladı.

İHRACI İSTENEN ADAY RAKİP OLACAK

Akşener’in ihracını istediği Kurucular Kurulu üyesi Günay Kodaz da sosyal medya hesabından kongrede aday olacağını açıkladı. Kodaz, “Kurultay gününe kadar eleştiri yapmayın. Oy hakkınızın alınmasına fırsat vermeyin” diye konuştu.