Hiranur Vakfı'nın AKP'lilerle fotoğraf albümü: Arşivden Soylu çıktı

Hiranur Vakfı'nın AKP'lilerle fotoğraf albümü: Arşivden Soylu çıktı
Çocuk istismarıyla gündeme gelen Hiranur Vakfı yöneticileriyle İçişleri Bakanı Soylu'nun fotoğrafları ortaya çıktı. Fotoğraflar Soylu ile de sınırlı kalmadı. Vakıf yöneticilerinin Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, AKP milletvekili Mustafa Ataş ve AKP Sancaktepe ilçe yöneticileriyle de el ele fotoğrafları bulundu.

İsmailağa tarikatının liderlerinden Yusuf Ziya Gümüşel'in kızını 6 yaşındayken 'evlendirmesi' ve cinsel istismara maruz bırakılması gündem oldu. Gazeteci Timur Soykan'ın ortaya çıkardığı çocuk istismarına hem kamuoyundan hem de siyasi arenadan art arda tepkiler geldi.

Artı Gerçek'ten Meral Danyıldız'ın haberine göre; daha önce de kamuoyunda tartışmalı isimlerle fotoğrafı çıkan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bu kez de Hiranur Vakfı yöneticileri ile de bir araya geldiği ortaya çıktı. Vakfın internet sitesi ve sosyal medya hesaplarında yer alan bilgilere göre; 23 Mayıs 2017'de Hiranur Vakfı Kurumsal İletişim Birimi, İçişleri Bakanı Soylu'yu makamında ziyaret etti. Ziyaret, "Hiranur Vakfı Kurumsal İletişim Birimimiz İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'yu ziyaret ettiler" notuyla paylaşıldı.

İşte o fotoğraf:

a-kopya.png

CHP'li Başarır: Süleyman yine bildiğiniz gibi

Soylu'nun, Hiranur Vakfı yöneticileri ile fotoğrafının ortaya çıkmasının ardından; CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır da Twitter hesabından bir paylaşım yaptı.

Başarır, "Hiranur Vakfı'nın fotoğraf arşivinden Süleyman Soylu çıktı! Fotoroman Süleyman yine bildiğiniz gibi…" ifadelerini kullandı.

Vakfın ziyaret edenlerden biri de Soylu'nun yardımcısı Mehmet Ersoy oldu. Ersoy'un Hiranur Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kul ve vakfın Yurtiçi Sorumlusu Şahin Palut ile fotoğrafları vakfın sitesinde yer aldı.

İşte Ersoy'un fotoğrafı:

b-kopya.png

Söz konusu ziyaret, vakıf tarafından "Hiranur olarak Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Kul ve Yurtiçi Sorumlumuz Şahin Palut ile birlikte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bakanımızın yardımcısı Mehmed Ersoy'u makamında ziyaret ettik" sözleriyle paylaşıldı.

AKP ilçe başkanlığı da görüşmüş

Öte yandan AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş'ın da "Sancaktepe’de faaliyet gösteren Hiranur Vakfı’nı ziyaret ettik. Yaptıkları hizmetler için teşekkür ettik" paylaşımı ortaya çıktı.

c-kopya.png

Vakfın, AKP Sancaktepe İlçe Başkanlığı yöneticileriyle de el ele çekilmiş görüntüleri bulunuyor.

d-kopya.png

Vakfa ziyaret gerçekleştiren ilçe başkanlığı, 2019'da söz konusu fotoğrafları sosyal medya hesaplarından paylaştı.