Bak yine ceza yedin, acı biber niyetine…

Bak yine ceza yedin, acı biber niyetine…
Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük'ün, DEM Partili Gergerlioğlu ve eski HDP'li tutuklu Hüda Kaya hakkında kullandığı 'terörist' ifadeleri cezasız kalmadı. Ankara 75. Asliye Ceza Mahkemesi, Küçük'ün sözlerini hakaret olarak değerlendirerek kendisine para cezası verdi.

Türkiye gazetesi Cem Küçük, DEM Parti Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu ve HDP eski Milletvekili Hüda Kaya’ya yönelik “Biri kravatlı biri başörtülü terörist” ifadeleri nedeniyle açılan hakaret davasını ikinci kez kaybetti ve adli para cezasına çarptırıldı.

''BEN SANA KAÇ KEZ DEDİM...''

Kararı sosyal medya hesabından paylaşan Gergerlioğlu, “Ben sana kaç kez dedim hakaret, yalan atma diye!!! Bak yine ceza yedin, acı biber niyetine :)! 2.⁠ ⁠kez iftiralarından ceza yedin! Ne zaman utanıp, aklın başına gelecek? @HudaKaya777 ve bana attığın iftiralarından artık vazgeç! Yoksa yine mahkemeler dersini verir!” dedi.

goruntu-26-05-24-22-06.jpg

'TERÖRİST' DEMENİN CEZASI

Cem Küçük, ilk mahkeme kararına itiraz etmişti ancak mahkeme, itirazı değerlendirip reddetti ve tazminat kararını tekrarladı. Buna göre, Gergerlioğlu ve Kaya’ya karşı yapılan haksız beyanlar sebebiyle Küçük, 8.840,00 TL adli para cezası ödeyecek.

NE DEMİŞTİ?

Cem Küçük, 16 şubat 2021’de Habertürk’te yayınlanan “Açık ve Net” isimli programın “Hüda Kaya diye bir tane terörist milletvekili var, Hüda Kaya bakın çok net söylüyorum Hüda Kaya ve Ömer Faruk Gergerlioğlu teröristtir. Bu ikisi de biri kravat diğeri baş örtüsü olan teröristtir. Bana istedikleri kadar da dava açabilirler bu iki terörist milletvekili. Milletvekili demeye de bin şahit ister.” demişti.

Ankara 75. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yaptığı savunmada hakaretlerine devam eden Cem Küçük “Hüda Kaya ve Ömer Faruk Gergerlioğlu isimli milletvekillerine daha önce Gare’de 13 şehidimiz olması sonrasında yapmış olduğu bazı konuşmalar vardı… 13 şehidi devlet katletti diye söylemişlerdi, bunun üzerine İçişleri Bakanı ve devlet kurumlarından müştekilerin terörist olduğuna dair açıklamalar yapıldı ben de katıldığım programda bu açıklamalara istinaden görüşümü bildirdim, ayrıca Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun FETÖ soruşturması nedeni ile görevinden ihraç edilmiş doktordur, ayrıca pkk propagandası yapmak nedeni ile de hüküm verilmiştir Hüda Kaya’nın da oğlunun pkk ile iltisakına dair tespitler yapılmış hakkında karar verilmiştir, bu tespitler ve devlet kurumlarının yapmış olduğu açıklamalar doğrultusunda, katıldığım programda görüşümü bildirdim bu görüşlerimin arkasındayım bu kişilerin ahval isimli kanalda yapmış oldukları açıklamaları delillendirebilirim, ayrıca Hüda Kaya’nın 23 haziran 2020 tarihinde tercih etseydim dağa çıkardım açıklaması olduğu gibi buna benzer bir çok açıklamalar da vardır, bu sebeplerle suçlamayı kabul etmiyorum. Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını kabul ediyorum.” dedi.

SUÇLAMAYI KABUL ETMEDİ, MAHKEME HAKSIZ BULDU, CEZAYI VERDİ

Ancak mahkeme Küçük’ü haksız bularak ceza verdi. Kararın gerekçesinde “Sanığın katılanlara karşı sübut bulan hakaret eylemini, katılanların suç tarihinde milletvekili olmaları nedeniyle kamu görevlisi sıfatını haiz katılanlara yönelik görevleri nedeniyle gerçekleştirdiği anlaşıldığından TCK’nun 125/3-a son cümle maddesi kapsamında değerlendirilmiş ve suçun işleniş şekli, fiilin özellikleri dikkate alınarak takdiren alt sınırdan adli para cezası öngörülmüştür.” denildi.

Etiketler :