Gelecek Partisi'nden Demirtaş'a yanıt: Davutoğlu, kendisinden şikayetçi olmamıştır

Gelecek Partisi'nden Demirtaş'a yanıt: Davutoğlu, kendisinden şikayetçi olmamıştır
HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Ahmet Davutoğlu'na hakaretten yargılandığı bugünkü dava duruşması sonrası Davutoğlu'nun Demirtaş'a olan şikayetinden vazgeçtim dediği halde vazgeçmediği iddia edilmişti. Gelecek Partisi'nden açıklama geldi.

Açıklamada Davutoğlu'nun şahsi tüm davalarından vazgeçtiği ancak, Demirtaş'ın yargılandığı davanın Davutoğlu'nun başbakanlığı döneminde kamu görevlisi olması nedeni ile resen açılan bir dava olduğu vurgulandı.

Ahmet Davutoğlu'nun, Selahattin Demirtaş hakkında şikayetinden vazgeçmediği nedeni ile davanın devam ettiği iddiası Gelecek Partisi tarafından yalanlandı.

HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın 'kamu görevlisine hakaret' suçlamasıyla yargılandığı dava bugün Küçükçekmece 23'ncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

"Davutoğlu tüm davalardan daha önce vazgeçmiştir"

Gelecek Parti'nden yapılan açıklamadı Demirtaş'a Davutoğlu'na hakaretten açılan davanın Davutoğlu'nun başbakanlığı döneminde kamu görevlisi olması nedeniyle savcılık tarafından resen açıldığı vurgulandı. Davutoğlu'nun herhangi bir şikayeti olmadığı gibi davaya katılım ve takip talebinin de bulunmadığı belirtildi. Davutoğlu'nun avukatlarının duruşmaya katılmadıkları vurgulandı.

Açıklamada "Selahattin Demirtaş'ın avukatlarının kamuoyuna yanlış ve yanıltıcı bilgi vererek hukuki ve siyasi bir pozisyona sürüklenmeye çalışılması tarafımızca doğru bulunmamaktadır.
Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu kutuplaştırılan toplum psikolojisinin yeniden sağlıklı bir zemine oturtulabilmesi amacıyla şahşi tüm davalarından daha önce vazgeçmiştir" denildi.