Fatih Altaylı'dan İYİ Parti ve Muharrem İnce yorumu: 'İYİ Parti misyonunu tamamlamış! İnce siyaset bırakmış'

Fatih Altaylı'dan İYİ Parti ve Muharrem İnce yorumu: 'İYİ Parti misyonunu tamamlamış! İnce siyaset bırakmış'
Gazeteci Fatih Altaylı, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından partisini Kurultay'a götüren ve yeniden aday olmayan Meral Akşener ve İYİ Parti'nin siyaseten 'bittiğini' söyledi. Altaylı ayrıca Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce için de "Bence siyaseti bırakmış" yorumunu yaptı.

Gazeteci Fatih Altaylı, YouTube kanalında gündeme ilişkin değerlendirmeler yaptı.

İYİ Parti'nin Cumhur İttifakı'na gitmeyeceğini belirten Altaylı, "Gönülleri oradadır, orası için çalışabilir ama orada olmazlar" dedi.

"İYİ PARTİ MİSYONUNU TAMAMLADI"

Altaylı'nın açıklamaları şöyle:
"İYİ Parti diye bir partinin yeniden dirilme şansı yok. Müsavat Dervişoğlu beyefendi bir adamdır hiçbir itirazım yok kendisine ama beyefendi olmak, iyi bir siyasetçi olmak yeterli bir şart değildir.

Müsavat Bey orada oldu diye İYİ Parti'nin bir yere geleceğine ben inanmıyorum. İYİ Parti bundan sonra yavaş yavaş eriye eriye ortadan kalkmaya aday bir parti görüntüsünde.

Bu partiden, teşkilatından genç siyasetçiler falan arıyorlar. Gereksiz artık. Bu partide kalmanıza gerek yok. CHP'de olabilir, Zafer de olabilir, İYİ Parti bence misyonunu tamamladı.

TOPLUM SON SEÇİMİN CEZASINI KESİYOR

Meral Akşener gitti, genel olarak baktığın zaman toplum son Cumhurbaşkanlığı seçiminin de cezasını kesiyor. Seçimde kazanabilecek bir seçimi rakibe hediye edenleri siyaset kendi kendine tasfiye ediyor. Çünkü niye; AKP döneminin artık kapanmakta olduğunu görüyor, biliyor ve kendini hazırlıyor ve bunu siyasetin bütün alanlarında yapıyor ve AKP'nin toplum tarafından çok da benimsenmez hale geldiği bir dönemde hala görevde kalmasına ve hala Türkiye'de yanlış politikalar uygulamasına tepki olarak da buna sebep olan diğerlerini de tasfiye ediyor.

BUNLAR ARTIK BİTTİ

Kimi etti, Kılıçdaroğlu'nu etti, kimi etti Akşener'i etti. Kimi etti DEVA Partisi'ni ve Gelecek Partisi'ni. Bunlar artık bitti.

TÜRK SİYASETİNDE YENİ BİR DÖNEM AÇILIYOR

Türk siyasetinde yeni bir dönem açılıyor. Bu yeni dönemde muhafazakar partiler olacak mı? Olacak. Ama bunlar değil. Milliyetçi partiler olacak mı? Olacak, ama başka başkalar. Belki Yavuz Ağıralioğlu'nun partisi biraz yükselecek. Belki Zafer Partisi oradan bir şeyler alacak. Bunun bir kısmı merkez sağa, veya merkez olan kısmı CHP'ye geçecek ama İYİ Parti yok artık."

"MUHARREM İNCE SİYASETİ BIRAKMIŞ"

Altaylı, "Memleket Partisi'ni nasıl değelerlendiriyorsunuz?" sorusuna ise; "Bence Muharrem Bey siyaseti bırakmış. Çünkü konuşuyor ama eski kulüp başkanları gibi konuşuyor. Bir şeyler söyleyeyim diyor ama çok tutarlı değil, kendini gereksiz bir pozisyona konumladı ve o pozisyonu dolduramadı" cevabını verdi.

Etiketler :