Erdoğan'ın Danışmanının 'Ağzı Bozuk' Mesajları

Erdoğan'ın Danışmanının 'Ağzı Bozuk' Mesajları
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı Oktay Saral, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik hakaret içeren paylaşımıyla tepki çekti.

Saral, İmamoğlu'nun Sözcü TV'de yaptığı röportajda TOKİ Başkanı Ömer Bulut'un telefon bağlantısına izin verilmemesine ilişkin sözlerini paylaşarak, "Sen TOKİ başkanının ne muhatabı olabilirsin ne de tırnağı. Kibir abidesi cüce, kıt beyinli, Trabzon'un yüz karası müptezel!" ifadelerini kullandı.

Saral'ın paylaşımı, siyasiler ve vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saral'a Twitter hesabından yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, paylaşımında, "Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olan bir kişi, bir belediye başkanına böyle hakaret ederse, bu ülkeyi yönetenler ne yaparlar? Bu ülkenin Cumhurbaşkanı ne yapar? Bu soruların cevabını milletimiz merak ediyor" ifadelerini kullandı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da Saral'ın paylaşımına yanıt verdi. İmamoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Bu kişi, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı sıfatıyla, seçilmiş bir belediye başkanına hakaret ediyor. Bu kabul edilemez. Bu kişi, Cumhurbaşkanı tarafından görevden alınmalı" dedi.

İmamoğlu'nun paylaşımına destek verenler arasında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da yer aldı.

Akşener, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, bir belediye başkanına 'kibir abidesi cüce' diyor. Bu, Cumhurbaşkanı'nın rızasını gösterdiği anlamına gelir. Bu kabul edilemez. Hükümet derhal bu kişiyi görevden almalıdır" ifadelerini kullandı.

Karamollaoğlu da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, bir belediye başkanına hakaret ediyor. Bu, Cumhurbaşkanı'nın zihniyetinin bir yansımasıdır. Bu kabul edilemez. Hükümet derhal bu kişiyi görevden almalıdır" dedi.

Davutoğlu da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, bir belediye başkanına hakaret ediyor. Bu, cumhuriyetimizi ayaklar altına alan bir davranıştır. Bu kabul edilemez. Hükümet derhal bu kişiyi görevden almalıdır" ifadelerini kullandı.

Saral'ın paylaşımına tepki gösteren vatandaşlar da sosyal medyada paylaşımlarda bulundu. Vatandaşlar, Saral'ın paylaşımını "kabul edilemez", "utanç verici" ve "siyasi ahlaksızlık" olarak değerlendirdi.

Etiketler :