Kulis: Yerlikaya sunum yaparken Soylu salonu terk etmiş

Kulis: Yerlikaya sunum yaparken Soylu salonu terk etmiş
Gazete Pencere yazarı Nuray Babacan, AKP'nin Kızılcahamam kampında yaşanan Soylu - Yerlikaya gerilimini aktardı. Babacan'ın gündemindeki bir diğer konu da Erdoğan-Akşener görüşmesiydi. Konuşulanlar iki siyasetçi tarafından da açıklanmadı ancak görüşmenin yankıları sürüyor. Babacan, görümeye dair çok ilginç bir anekdot anlattı.

Gazete Pencere yazarı Nuray Babacan AKP kulislerini aktardı. Babacan, eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun tadının olmadığını aktardı, Akşener - Erdoğan görüşmesine dair çok ilginç bir anekdot yazdı.

Babacan, Soylu'nun tadının kaçık olduğunu anlattı.

Yazının ayrıntıları şöyle:

* Biraz gündemin dışına düşse de İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve emniyet kadrolarıyla ilgili tartışmalar parti içinde hala iş yapıyor. Erdoğan'ın talimatıyla MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yle görüşen Yerlikaya kendisiyle ilgili tereddütleri gidermiş ve çizilen sınırları kabul etmiş görünüyor. Yerlikaya’nın Bahçeli’yle yaptığı görüşmeyi merak edenlere, “Görüşmenin çok iyi geçtiğini” anlattığı, operasyonları kastederek “Meydanı birkaç Ankara çakalına bırakacak değiliz” dediği aktarılıyor.

soylu-yerlikaya.jpg

SOYLU'NUN TADI KAÇIK

* Yerlikaya, Kızılcahamam kampında sunum yapmaya başladığında Süleyman Soylu’nun salondan çıktığı ve sunum bittikten sonra tekrar girdiğini aktaralım.
Ayrıca Soylu’nun 27 Mayıs darbesinin yıl dönümünde Yassıada’da yapılan programa davet edilmemesine içerlediği anlatılıyor.

AKŞENER GÖRÜŞMESİ

* AKP kulislerinde, Akşener görüşmesi, kayyım atamaları, Ali Yerlikaya’nın yerini sağlamlaştırması gibi birçok konuda çok şey konuşuluyor.

aksener-erdogan2.jpg

ERDOĞAN'DAN AKŞENER'E İLGİNÇ SORU

* AKP kulislerinde, Erdoğan-Akşener buluşması konusunda yazılıp çizilen onca iddianın aksine herhangi bir teklifin olmadığı, Akşener’in herhangi bir talepte bulunmadığı net şekilde anlatılıyor. Randevunun zaten diyalogları olan iki liderin özel kalemlerinin organizasyonuyla yapıldığı dile getiriliyor. Bu görüşmeden pek gün yüzüne çıkmayan tek anekdot ise Erdoğan’ın Akşener’e “Sizce seçimi neden kaybettik?” sorusu olabilir. Nezaket sözcüklerini geçersek Akşener’in ekonomik krizden başlayıp, emekli ve dar gelirlerinin sorunlarına ilişkin kısa bir perspektif çizdiğini söyleyebiliriz.