Erdoğan bunu yapar mı?'

Erdoğan bunu yapar mı?'
Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü yazısında, AKP'de değişim olması gerektiğini ve Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın bu değişimi gerçekleştireceği yönündeki kulislerini aktardı.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında, AKP'de değişim olması gerektiğini ve Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın bu değişimi gerçekleştireceği yönündeki kulislerini aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önceki gün yapılan MKYK toplantısında seçim sonuçlarına ilişkin kapsamlı bir değerlendirme yaptığını belirten Selvi, seçimlerde alınan sonuçların her yönüyle değerlendirileceğini ve gereğinin yapılacağını söyledi.

Selvi, yazısında AKP'deki değişim olması gerektiğine vurgu yaparak şunları ifade etti:

“İçimizde değerlendirmelerimizi yapacağız. Bayrak değişimine gideceğiz” diyor.

Parti yönetiminde ve kabinede yapılacak olan değişimin, ‘Seçimlerde verilen mesajı aldık’ demenin ilk adımı olarak görüldüğünü aktardı. Erdoğan'ın seçimlerin hemen ardından yapılan MYK toplantısında da “Başta ben olmak üzere bu masanın etrafındakilerin hepsi sorumlu” dediğini belirtti. Selvi, AK Parti'de güçlü bir değişim beklentisi olduğunu ve bunun geciktirilmeden yapılması gerektiğini ifade etti.

AK Parti’nin karşı karşıya olduğu durumun bir iki küçük değişiklikle giderilemeyecek bir sorun olduğunu aktaran Selvi, parti yönetiminde ve hükümetin kadrolarında, politikalarında, siyaset tarzında, söyleminde, toplumu anlama konusunda köklü değişikliklere ihtiyaç olduğunu belirtti. Son olarak, Erdoğan'ın bu değişiklikleri gerçekleştirebileceğini ancak bunu yapmazsa büyük bir hayal kırıklığı yaşanacağını ifade etti