SON DAKİKA: Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül'e Hapis Cezası!

SON DAKİKA: Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül'e Hapis Cezası!
SON DAKİKA: Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül'ün yargılandığı MİT tırları davasının karar duruşması bugün görüldü. Gül'ün yargılandığı davada 5 yıl hapis cezasına çarptırılmasına hükmedildi. Erdem Gül Halk Tv'ye yaptığı açıklamada "Ceza gazeteciliğe verildi" diye konuştu.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuksuz yargılanan Erdem Gül ve avukatları katıldı.

Savcının cezalandırılmasını talep ettiği mütalaaya karşı son savunması sorulan Erdem Gül, "Suçlamaları kabul etmiyorum çünkü gazetecilik suç değildir" dedi.

5 YIL HAPİS CEZASI!

Erdem Gül'ün yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme Gül'e, 'silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme' suçundan 5 yıl hapis cezası verdi.

erdem-gul.webp

ERDEM GÜL'DEN İLK AÇIKLAMA

Halk Tv yayınına bağlanan Erdem Gül şöyle konuştu:

"Özellikle gazetecilerin çektiği çileleri sayarsak benimki onlarınkinin yanında belki daha düşük bir şey kalır. Ama benim açımdan da 9 senelik bir hikaye bu yargılama. Dosyada bu 9 senede Yargıtay sozçuyor, AYM lehinize karar veriyor..

Bütün bu hengamede dosyada o kadar kağıtların arasında bir tek haber var. Manşet olan, 12 haziran 2015'te manşet olan haber var. Bunun dışında dosyada beni suçlayan başka hiçbir done delil yok.
Bir haber, 9 yıllık tartışmaların sonucu bir haberle 5 sene hapis cezasına çarptırıldık. Mahkeme de gerekçeleri anlatırken TCK'nin şu maddesi demenin bir anlamı yok.

Sonuçta ceza gazeteciliğe verilmiş bir cezadır benim açımdan.

Otomatikman yargıtay 3. dairesine gidecek. onaylarsa bu kararı hapis cezası var tabii, bozarsa da yeniden yargılama var."

Etiketler :