Ekrem İmamoğlu'nun 31 Mart Akşamındaki O Anları İlk Kez Yayınlandı

Ekrem İmamoğlu'nun 31 Mart Akşamındaki O Anları İlk Kez Yayınlandı
31 Mart Yerel Seçimleri yaşanılan ilklerle birlikte adeta tarihe yazıldı. CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, seçim akşamı yüzde 51.14 oy alarak yeniden başkan seçildi. Ekrem İmamoğlu'nun resmi YouTube hesabından 31 Mart akşamı yaşanılanlar ilk kez yayınlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 51.14 oy alarak yeniden başkan seçildi. Rakibi AKP'nin adayı Murat Kurum'un oy oranı ise yüzde 39.59'da kaldı.

Ekrem İmamoğlu'nun 31 Mart yerel seçimlerinde yaşadıkları resmi YouTube hesabında yayınlandı. "31 Mart Seçim Günü'nde Neler Yaşadık?" başlıklı videoda seçimde önde olduğunu öğrendiği andan seçimi kazanmasından hemen sonra yaptığı konuşmalar yer alıyor.

Videoda ilk sonuçlarda önde olduğunu öğrenen İBB Başkanı İmamoğlu'na "İlk sonuçlar nasıl? Yorumunuz nedir?" diye soruluyor.

6.png

"HELALLEŞME"

İmamoğlu, şu yanıtı veriyor:

"Ben hep başından beri helalleşme duygusuyla bakıyorum. anlamı şu vatandaşımızın huzuruna çıktık o andan itibaren neredeyse 5 buçuk sene oldu. Tüm zaman diliminde tutum tavır diyalog çözüm bulmak tüm bunların helalleşmesi olarak görüyorum bunları. Seçim öncesinde de çok üst seviyede helalleşme durumu yaşadım. Kızgın surat bakana da bir gülümse yaptığımda karşılık verdiğini gördüm. o kadar azdı ki kızgın yüzle bakan... Seçim öncesinde helalleşmeden testten çok iyi geçtiğimizi düşünüyorum. Şimdi de vatandaşlarımızın yoğun teveccühünü görmek beni başka boyutuyla görmek çok mutlu ediyor. Benim için çok önemli hakkını helal et demek."

7.png

5.png

imamoglu.png

2-001.png

4-001.png

4-002.png

3-001.png

Etiketler :