"Asla muhatap olmayacağım"

Ekrem İmamoğlu, Meral Akşener'in "İmamoğlu'nun adaylığına CHP'de itirazlar var, bu adaylık CHP'yi zayıflatır" şeklindeki sözlerine yanıt verdi. İmamoğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in açıklamalarının sorulması üzerine, "Bu yapılan yorumları ben hiç muhatap almayacağım. Ama İstanbul'a dair bir proje ya da İstanbul'da yaptığımız işe dönük bir tarif olur ise bu kapsamda elbette cevabını veririm ama bu söylenen siyasi, muğlak, geçerliliği olmayan bir takım tariflere asla muhatap olmayacağım" ifadelerini kullandı.

mamoğlu İTO'dan ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı. İYİ Parti İstanbul adayları tanıtım toplantısında Meral Akşener’in açıklamalarını değerlendiren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Ben açıkçası bu seçim döneminde çoklu bir rakip ile karşı karşıyayım. İstanbul’da rakibimiz olan birçok arkadaşımıza, birçok hemşerimize ya da siyasi parti temsilcisine ya da onları temsilen yapılan bir takım siyasi müzakerelerde, konuşmalarda şahsıma dönük tutarlı, tutarsız, yalan yanlış, eksik fazla, adı her neyse yorumlar yapılacaktır. Bu yapılan yorumları ben hiç muhatap almayacağım. Ama İstanbul’a dair bir proje ya da İstanbul’da yaptığımız işe dönük bir tarif olur ise bu kapsamda elbette cevabını veririm ama bu söylenen siyasi, muğlak, geçerliliği olmayan bir takım tariflere asla muhatap olmayacağım. Bunun ismi A,B partisi yâ da A,B lideri benim için fark etmiyor artık. Benim işim, şu anda İstanbul seçimine dair 16 milyon insanımıza geçtiğimiz beş yılın hesabını vermek, önümüzdeki beş yılla ilgili de tasarruflarımızı ve tasarımlarımızı aktararak en güçlü şekilde demokratik bir zeminde tarihi oy rekoru kırarak inşallah tekrar seçilebilmek. Tek yolculuğum bu" dedi.

İmamoğlu'nun Diğer Açıklamaları

AK Parti İBB Adayı Murat Kurum'un "Don Kişot" benzetmesine yanıt veren İmamoğlu, "Sayın Bakan her gün yeni bir çevre trajedisiyle karşı karşıya ve yarattığı problemlerle travma içerisinde. Ekrem İmamoğlu'na nasıl bir söz söylese de fayda sağlasam çabası içerisinde." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hatay ve Ordu'daki açıklamalarını yorumlayan İmamoğlu, "Cumhurbaşkanı öyle açıklamalar yapıyor ki yöre yöre insanları şok ediyor. Gördüğüm kadarıyla tarihinde ilk kez bu kadar düşük kalabalıkla Karadeniz gezisi yaptı." dedi.

İmamoğlu, "İstanbul'da başta olmak üzere bütün Türkiye'de milleti tehdit eden, milletin efendisi olduğunu düşünen bu tarz söylemlere milletin efendi olduğunu, tehdide karşı da ciddi bir demokrasi dersini aynen 23 Haziran 2019'da verdiği gibi 31 Mart'ta da vereceğini düşünüyorum." diye konuştu.

Etiketler :