DP'li Enginyurt'tan AKP grubuna: Yalaka sensin ulan

Demokrat Partili Cemal Enginyurt, TBMM'deki bütçe görüşmelerinde AKP sıralarından gelen 'yalaka' sözlerine "Yalaka sensin lan" diyerek çıkıştı.

Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, TBMM'de devam eden bütçe görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmada, 6 yaşında evlendirilen ve cinsel istismara maruz bırakılan çocukla ilgili AKP'li vekillerle tartıştı.

Enginyurt, TBMM bütçe görüşmelerinde kürsüye çıktı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sözlerine yanıt veren Enginyurt, Ardından İsmailağa Cemaati'ne bağlı Hiranur Vakfı'nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in 6 yaşında evlendirilen ve cinsel istismara uğrayan kız çocuğuyla ilgili konuşması sırasında AKP sıraları tepki gösterdi.

'Süleyman Soylu' diye bir adam çıkmış...'

Enginyurt, Soylu'nun “Biz sizin ağababalarınıza boyun eğmedik, size hiç boyun eğmeyiz. Siz ABD'nin çocuklarısınız” sözlerine karşılık veren Enginyurt, şöyle konuştu:

"Dün akşam 'Süleyman Soylu' diye bir adam çıkmış, burada hepimize hakaret ediyor. Bana diyor ki, 'Amerikalısınız! Hepiniz Amerikalısınız!' diyor. Ben 14 yaşında ülkücü olmuş, 'Ne Amerika ne Rusya ne Çin, her şey Türkiye için!' diyerek dört yıl hapis yatmış bir ülkücüyüm."

'Yalaka sensin lan'

Gerginliğin büyümesi üzerine AKP grubundan Enginyurt'a sataşmalar ve ardından da 'yalaka' sözleri gelince, DP'li Cemal Enginyurt da "Yalaka sensin lan" diyerek AKP grubuna çıkıştı.

Öte yandan açıklamalarının devamında sert sözlerine devam eden Enginyurt, "Allah'a küfür eden namussuz, şerefsizdir. İspat etmeyen namussuz şerefsizdir. Niye CHP'ye, niye İyi Parti'ye gitmedin dediklerinde hepsine küfür etmişim, bir Demokrat Parti'ye küfür etmemişim" dedi.

Etiketler :