CHP'nin 74 Yıl Sonra Kazandığı Kentte Aday Şükür Namazı Kıldı

31 Mart Yerel Seçimleri'nde kesin olmayan sonuçlara göre yüzde 50 civarında oy alarak Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ahmet Akın, 74 yıl sonra CHP'nin kazandığı kentte şükür namazı kıldı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP'nin adayı Ahmet Akın, 31 Mart'ın kesin olmayan sonuçlarına göre yaklaşık yüzde 51 oy alarak seçilme başarısı gösterdi. Zağnos Paşa Cami'nde esnaflarla birlikte sabah namazını kılan Akın, zaferinin ardından şükür duasında bulundu.

660a62fc11970163-w1200xh800.webp

ATATÜRK HUTBE OKUTMUŞTU

Seçim zaferinin ardından sabah namazını Atatürk'ün hutbe okuduğu tarihi Zağnos Paşa Cami'nde kılan Ahmet Akın, namaz sonrası cami cemaatiyle sohbet etti ve Zağnos Paşa türbesine giderek dua okudu.

a-w174394-03.webp

'HAYIR DUAMIZI YAPTIK'

Akın, ilk icraatını "Memleketimize hayırlı olsun. Balıkesir aileme teşekkür ediyorum. İlk olarak çalışan kardeşlerime, belediyede çalışan arkadaşlarıma huzur içinde işlerine devam edeceklerini kendilerine anlatmak istiyorum. Sıkıntı korku olmasın. Onları rahatlatalım. Bir yola çıktık, yolumuza devam edelim. Hayır duamızı yaptık. Memleketimize mahcup olmayacağız" şeklinde açıkladı.

AHMET AKIN KİMDİR?

Türk iş insanı ve siyasetçi Ahmet Akın, 13 Ağustos 1973 tarihinde Balıkesir'in Gönen ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Gönen'de tamamladıktan sonra İzmir Atatürk Lisesi'nden mezun oldu. Daha sonra İngiltere'nin Cambridge şehrinde Eurocenter kursunda Dil ve Ekonomi eğitimleri aldı. Siyaset eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamlayan Akın, Beykent Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'nden mezun olduktan sonra Selçuk Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans yaptı. Akın, "Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Üretimi" konusunda İspanya'da çeşitli eğitim ve seminerlere katıldı. Enerji alanında faaliyet gösteren özel sektör kuruluşlarında Genel Müdür olarak çalıştı ve uluslararası alanda faaliyet gösteren holdinglerde CEO ve yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı. İngilizce, İspanyolca ve İtalyanca dillerini konuşabilen Ahmet Akın, evli ve iki çocuk babasıdır.