CHP’li Günaydın TRT Genel Müdürü ile Görüşmesini Anlattı!

CHP Lideri Özgür Özel, partisinin grup konuşmasında TRT’yi eleştirdiği sırada, TRT Özel’in konuşmasını yayınlamayı kesti. Konuya dair TRT Genel Müdürü ile görüşme gerçekleştiren CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, görüşmede neler konuşulduğunu açıkladı.

Meclis Grup Toplantısı’nda konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TRT’nin kendisinin konuşmasını kesmesi üzerine tepki göstermişti.

Bunun üzerine CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın ile Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı'dan randevu alarak bir görüşme gerçekleştirdi.

RAKAMLARIN DOĞRU OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORLAR

O görüşmeye ilişkin konuşan Günaydın, “Bu yapılanların nedenini sorduk. Genel Müdür kamuoyuna yansıyan rakamların doğru olmadığını düşünüyor. Varsayalım ki bu veriler yanlış, bunun doğrulama merciinin TRT olduğunu söyledik. Ya bu verilerin neresinin yanlış olduğunu açıklayacaksınız ya da bu tartışmanın içine girmek istemiyorsanız TRT her ay sonunda bu verileri kendisi açıklayacak.”

"BÜROKRATLAR ERDOĞAN MASKESİYLE DOLAŞIYOR"

Sobacı’nın şimdiye dek bu konuda TRT’ye pek çok suç duyurusunda bulunulduğu ancak sonuç çıkmadığını söylemesi üzerine “Tabi şimdi siz yargı bağımsız değil diyeceksiniz” ifadelerini kullandığını aktaran Günaydın, “Ben avukatım. Savcılığa suç duyurusu yapılır, savcılık soruşturma yapar. Kovuşturmayı gerekli görürse iddianame düzenler. O andan itibaren yargıç meseleyi ele alır. Kendisine ‘hakkınızda hiç iddianame düzenlendi mi’ diye sordum. Düzenlenmediğini söyledi. Türkiye’de yargı bağımsız değil, bu konuda işlem yapılmamış olması TRT Genel Müdürü’nün vicdana ya da yasalara aykırı davranmadığı anlamına gelmez” diye konuştu.

Günaydın, görüşmeyle ilgili son değerlendirmelerini şu sözlerle yaptı: “Türkiye’de bürokratlar artık Erdoğan maskesi ile dolaşıyor. Zaten bu hatanın düzeltileceği umuduyla bu görüşmeyi yapmadık. Ama gösterdik ki CHP çok etkin bir izleme yapıyor. İzleme, denetleme, deşifre etme işlemini sürdürecek. Rahat edemeyecekler, bunu bilmelerini istedik.”