Bir 'Bardağı Taşıran Son Damla' İstifası Daha!: Akşener Kızımdır Demişti, Dün İYİ Parti’den İstifa Etti

Bir 'Bardağı Taşıran Son Damla' İstifası Daha!: Akşener Kızımdır Demişti, Dün İYİ Parti’den İstifa Etti
İYİ Parti'de sular durulmuyor, erime sürüyor. Dün partisinden istifa eden Kurucular Kurulu Üyesi ve Ankara milletvekili Koray Aydın'ın ardından, partinin kurucularından Sevin Çağlayan da istifa etti.

İYİ Parti'de, Akşener-Erdoğan görüşmesi nedeniyle bir istifa daha yaşandı.

İYİ Parti kurucularından Sevin Çağlayan, Ankara Milletvekili Koray Aydın’ın ardından partiden istifa etti.

Eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesini “bardağı taşıran” son damla olarak eleştiren Çağlayan için Akşener dört ay önce “Benim kızımdır, Sevin’in sonuna kadar arkasında olacağım” dedi.

koray-aydin.jpg

İYİ Parti Kurucular Kurulu üyesi Sevin Çağlayan, Ankara Milletvekili Koray Aydın’ın istifasının ardından “Bir Allah’a ısmarladık da benden” diyerek partiden istifa ettiğini duyurdu.

sevin-caglayan1.jpg

14 Şubat 2024’te İYİ Parti Genel Merkezi’nde yapılan tanıtım toplantısında Çağlayan’ın Ankara’nın ilçesi Etimesgut’tan aday gösterilmesini isteyen teşkilat üyelerinin itirazları üzerine toplantıda kavga çıktı. Ardından Akşener, Çağlayan’ın Yenimahalle adayı olduğunu duyurdu.

Çağlayan ağlayarak sarılırken Akşener şunları söylemişti.:

“Sevin için bağırdı arkadaşlarımız. Saygı duyarım çünkü Sevin gerçekten çok çalışkan bir kızım benim. Sevin’e ben bir şey söyledim. Dedim ki, ‘Bazı yerlerde zorluğumuz var, şurada aday olur musun?’ O da ‘Meral Abla, baş üstüne’ dedi. Herkesin huzurunda diyorum ki, Sevin benim kızımdır. Şimdi ben bugüne kadar ailemden hiç kimseyi siyasete karıştırmadım ama Sevin’in sonuna kadar arkasında olacağım.”