Başvurusu Kabul Edilmeyen CHP'li Aday, Seçime Saadet Logosuyla Girecek!

Başvurusu Kabul Edilmeyen CHP'li Aday, Seçime Saadet Logosuyla Girecek!
Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde CHP’li belediye başkanı Zeki Bilgin ve meclis üyeliği aday listesi, geç teslim edildiği gerekçesiyle ilçe seçim kurulu tarafından reddedildi. Saruhanlı'da seçime giremeyecek olan CHP, uzun saatler yapılan görüşmede Saadet Partisi ile anlaştı. CHP'nin belediye başkan adayı Zeki Bilgin ve bazı meclis üyesi adayları, seçime Saadet Partisi'nin logosu altında girecek.

Mevcut belediye başkanı ve CHP’nin belediye başkanı adayı Zeki Bilgin ve meclis üyesi adaylarının yer aldığı listenin dün saat 17:00’a kadar teslim edilmesi gerekirken saat 17:08’de teslim tutanağına geçirildi.

Saruhanlı İlçe Seçim Kurulu bazı siyasi parti temsilcilerinin ‘CHP’nin belediye başkanı ve meclis üyesi adayları listesinin süresinde teslim edilmemesi nedeniyle reddedilmesi’ talebiyle toplandı.

Toplantıda CHP’nin aday listesinin süresi içinde teslim edilmediği gerekçesiyle kabul edilmemesine karar verildi.

SAADET PARTİSİ FORMÜLÜ

Saadet Partisi ile görüşmeye başlayan CHP heyeti, saatler sonra açıklama yaparak seçimlere Saadet Partisi'nin logosu ve çatısı altında girme konusunda anlaştıklarını duyurdu.

Yapılan açıklamaya CHP Manisa Milletvekilleri Bekir Başevirgen, Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper, Saadet Partisi Manisa İl Başkanı Abdullah Yılmaz, Saruhanlı Belediye Başkanı ve CHP'nin başkan adayı Zeki Bilgin ile partililer katıldı. Zeki Bilgin'in adaylık başvurusu Saadet Partisi'nde İlçe Seçim Kuruluna yapıldı. Saadet Partisi'nin başkan adayı Sezai Zeytinli ise adaylıktan çekildi.