Bahçeli'den 'Kalkışma' Çıkışı: Başları Ezilmeli

MHP lideri Bahçeli, belediye başkanları toplantısında siyasetteki yumuşama çağrılarını eleştirerek, "Yumuşama kisvesi altında, yumuşakça olmamızı, sesimizin kısılmasını, irademizin kırılmasını kimse beklememeli" dedi. Ayrıca, Kobani Davası kararlarına da değinen Bahçeli, cezaları hukuksuz bulmanın art niyet olduğunu savundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kızılcahamam'da yapılacak olan ''Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı''nın açılışı öncesinde basın toplantısı düzenlendi. Bahçeli, gündemdeki konuları değerlendirdi.

MHP lideri şunları söyledi:

- Yumuşama ve normalleşme çağrıları sözde kalmamalı. Yumuşama kisvesiyle sesimizin kısılması beklenmesin.

- (Kobani davası) Terörizme boyun eğmek, bir uzlaşma veya yumuşama değil, acziyet ve teslimiyettir. Terörist Demirtaş'ın ve 6-8 Ekim olaylarını azmettiren diğer bölücülerin ceza almasına hukuksuz demek, karşı gelmek, devlete ve millete en ağır hakaret olup, bunun yumuşama ortamına zarar verdiğini ileri sürmek terör seviciliği ve iki yüzlülüktür. Bölücülerin cezasına hukuksuzluk demek art niyettir.

- (Ayhan Bora Kaplan soruşturması) Kalkışmaya cüret edenlerin başı mutlaka ezilmeli. Kimsenin gözünün yaşına bakılmamalı. FETÖ benzeri yapıya izin vermeyiz.

KOBANİ YORUMU

Bahçeli, Kobani Davası kararları hakkında şu açıklamalarda bulundu: "Bölücülerin ceza almasına 'hukuksuzluk' demek art niyettir."

Türk hükümetini ortadan kaldırmaya hoşgörüyle bakmak, yargıyı işlevsiz hale sokmanın hesabını yapmak tükeniş ve altüst oluş demektir. 6-8 Ekim olaylarını azmettirenlerin cezasına karşı gelmek devlete ve millete hakaret olup art niyetlilik ve ikiyüzlülüktür. Hukuksuzluk demek artniyetliliktir.

Muhalefet partilerinin arayışı usulde yumuşama ise böylesi bir yumuşama yıkıma çanak tutmak, hukuk devletinin surlarında gedik açmak demektir. Kutuplaşmayı besleyenler bellidir.

YENİ ANAYASA GÖRÜŞMELERİ

"Yeni anayasaya kulak tıkayıp, önce anayasaya uyma şartını ortaya koyanlar alışkın oldukları bulanık havayı tesis etmek isteyen tatlı su kurnazlarıdır.

Yumuşama kisvesi altında, yumuşakça olmamızı, sesimizin kısılmasını, irademizin kırılmasını kimse beklememeli. Kumpasçılarla işimiz olamaz, komplo peşinde koşanlarla ortak noktamız bulunamaz. Devletin içinde FETÖ yapılanması kuran, güç devşiren odaklarla yolumuz kesişemez.

Yönetimde istikrar sağlanmıştır. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi görevinin başındadır. Kimse iç huzur ve barış ortamını zehirlemeye kalkmamalıdır. Varsa başları ezilmelidir. Mevzubahis konu devlet ve milletin istikbali ise kimsenin gözünün yaşına bakılmamalı.

Etki ajanlarına, emperyalizmin kuklalarına asla taviz vermeyeceğiz. Bürokratik oligarşinin altyapısını kurmak içinde olanların eylemlerine tepkisiz durmayacağız. Demokrasi karşıtlarına sessiz kalmayacağız. FETÖ ve benzeri yapıların devlet içinde imtiyazlı alan oluşturmalarına müsaade etmeyeceğiz."

Etiketler :